Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biznes doradztwo finansowe Pieniądze wiadomości finansowe

Kredyt hipoteczny – warunki uzyskania

Udzielenie przez bank kredytu hipotecznego to duże przedsięwzięcie, dlatego wymaga on spełnienia kilku warunków przez Kredytobiorcę. Ich celem jest zminimalizowanie ryzyka niespłacenia kredytu z jakiegoś powodu. Ma to obopólne korzyści, gdyż osoba, która decyduje się na kredyt, musi mieć stabilną sytuację finansową, co uchroni ją przed potencjalnym ogromnym długiem, którego nie da rady spłacić.

Obliczanie zdolności kredytowej

Podstawową sprawę, jaką bada bank, jest nasza zdolność kredytowa. Jest ona wyliczana z dochodów naszego gospodarstwa domowego, od których odliczone są już wszystkie co miesięczne koszty. Pozostałych pieniędzy powinno być mniej więcej 200-300 złotych więcej niż wynosiłaby rata kredytowa. Dla działalności gospodarczej wymogi te są nieco ostrzejsze.

zdolność kredytowa
Zanim bank udzieli nam kredytu, oblicza naszą zdolność kredytową.

Poza tym bank dużo przychylniej patrzy na osoby, które posiadają umowę o pracę na czas nieokreślony. Dlaczego? Daje to większą pewność stałych dochodów, a co za tym idzie, możliwość swobodnego płacenia rat za kredyt. Podobnie patrzy się na osoby posiadające stałą rentę lub emeryturę. W wypadku osób mających umowę o pracę na czas określony, okres ten może minimalnie wynosić 3-6 miesięcy. Natomiast do obliczania zdolności kredytowej nie wliczane są zasiłki dla bezrobotnych, rodzinne, macierzyńskie, dobrowolne renty, alimenty czy też dochody z lokat i inwestycji kapitałowych.

kredyt
Kredyt hipoteczny pozwoli spełnić marzenie o posiadaniu własnego domu. Zanim jednak go otrzymamy, musimy spełnić pewne warunki.
Sprawdź również:  Program "Rodzina 500+" - o co chodzi?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.