Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

leasing
Biznes doradztwo finansowe Pieniądze wiadomości finansowe

Samochód na firmę, czyli leasing samochodowy

Wiele osób posiadających firmę prowadzi interesy w różnych rejonach kraju. Z tego względu przydatne są samochody osobowe na firmę, z których mogą korzystać pracownicy, by wyjeżdżać w delegacje czy na inne służbowe wyjazdy. Na jakich zasadach wziąć samochód na firmę, by było to możliwie najbardziej oszczędne i opłacalne? Wielu decyduje się na leasing.

Leasing dla firm

Auto na firmę w formie wypożyczenia to znana i chętnie wykorzystywana metoda, by uzyskać nowy pojazd w niższej cenie. Leasing samochodowy polega na przekazaniu prawa do korzystania z pojazdu na podstawie umowy cywilnoprawnej. Umowa określa wszelkie warunki tego „wypożyczenia”, między innymi okres, wysokość comiesięcznych rat i inne. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne, gdyż pozwala zaangażować niewielką ilość własnego kapitału, a w wypadku leasingu dla firm, kapitału firmowego, pozwala też korzystać z ulg podatkowych, jak również daje możliwość rozliczenia podatku VAT.

leasing
Leasing samochodowy dla firm jest bardzo korzystny.

Po zakończeniu trwania umowy leasingowej mamy możliwość odkupić takie auto w leasingu, które jest jeszcze całkowicie nowe, nawet za 60% jego wartości. To z pewnością bardzo korzystna cena. Zaletą leasingu samochodowego jest jeszcze to, że wszelkie naprawy pokrywa Leasingodawca, zatem nie musimy za nie płacić z pieniędzy firmowych.

Samochód osobowy w firmie

Samochody osobowe w firmie pełnią ważne funkcje. To dzięki nim można spotykać się z Klientami, nawet w innych miastach. Poza tym odpowiedni samochód firmowy podnosi prestiż firmy, co z pewnością ma wpływ na wynik współpracy z kontrahentami czy klientami. Można powiedzieć, że dziś samochód w firmie to niezbędne minimum, nie mówiąc już o firmach, dla których samochód jest typowym narzędziem pracy, na przykład firmy kurierskie. Wtedy w leasing brane są samochody dostawcze, ale na takich samych zasadach, jak samochody osobowe.

Zapraszam do zapoznania sie z ofertą samochodów leasingowych na stronie firmy ŠKODA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.