Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie Pieniądze

Ile kosztuje przygotowanie świąt Bożego Narodzenia?

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia nie tylko wymagają wiele pracy, ale także sporo nakładów finansowych.  Polskie rodziny, które pragną tradycyjnych świąt, muszą liczyć się z tym, że w tym roku wydamy jeszcze więcej, bo wiadomo – ceny idą w górę i potrzeby stają się coraz większe. W wielu domach do dziś panuje zasada „zastaw się – a postaw się”, więc jak tu nie zrobić wystawnych świąt, zakupić prezentów i pięknej pachnącej choinki? Jednak mimo tego powszechnie panującego konsumpcjonizmu, warto podejść nieco bardziej racjonalniej do tematu i dokładnie rozważyć co kupić na świąteczny stół (przeczytaj). Jak zatem poszukać oszczędności?

prezent w srebrnym opakowaniu na tle jodłowej gałązki i pierniczków

Świąteczne zakupy „z głową”

Jeżeli zastanawiacie się, ile kosztuje przygotowanie świąt dla 4-6 osobowej rodziny, to możecie założyć budżet ok. 900-1200 złotych. Warto jednak założyć, że wpadnie ktoś z niespodziewaną wizytą i zrobić trochę więcej jedzenia. Można również zaplanować menu świąteczne minimum z miesięcznym wyprzedzeniem oraz wypisać wszystkie produkty, które będą nam potrzebne do zgotowania potraw. Dzięki temu będziecie wiedzieli, co tak naprawdę jest niezbędne. Bo pewnie nieraz kupowaliście niektóre artykuły tylko dlatego, że np. były w promocji, a później okazywało się, że nie są konieczne do przygotowania wigilijnej kolacji.

Wybierając się na świąteczne zakupy, warto kierować się tylko listą i nie ulegać pokusom. Wygodnym rozwiązaniem są zakupy przez internet, co sprawia, że oszczędzamy czas poświęcony na szwędanie się po markecie. W sklepach internetowych czekają również promocje zarówno na artykułu spożywcze, jak i dekoracje świąteczne oraz prezenty. Ogromną zaletą zakupów online jest to, że robimy je w ciszy i w spokoju, dzięki temu każdy produkt będzie bardziej przemyślany.

Już w listopadzie warto zaplanować świąteczne zakupy prezentów. Nie ma sensu zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę, choćby dlatego, że kurierzy w grudniu mają tyle pracy, że mogą nie zdążyć na czas z dostarczeniem upominków.

Sprawdź również:  Nabycie do funduszy akcyjnych niskie, pomimo hossy na giełdzie

świąteczne zakupy - trzy bordowe bąbki

Co kupić na świąteczny stół?

Niejedna pani domu znacznie wcześniej rozważa zakup produktów, które będą niezbędne do przygotowania świątecznego stołu. Warto tutaj zachować zasadę umiaru. Bardzo często kupujemy za dużo i gotujemy zbyt wiele. Po świętach nasze lodówki pękają w szwach, co więcej – wiele produktów wyrzucamy do kosza, bo nie jesteśmy w stanie zjeść wszystkiego. A tak naprawdę nie wykwintne dania są podstawą tych magicznych świąt, ale atmosfera i klimat, jaki stworzymy z okazji spotkań rodzinnych. Warto więc zdecydować się na kilka prostych i tradycyjnych potraw, jak barszcz z uszkami, karp i śledzie, itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.