Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biuro

Wyposażenie biura podróży

Summer Beach SceneBez względu na rodzaj biznesu, wygląd biura ma ogromny wpływ na budowanie wizerunku firmy. W pewnych działalnościach ma to szczególne znaczenie, na przykład w wypadku biur podróży. Jak powinno być ono wyposażone, by wzbudzić zaufanie Klientów i zachęcić ich do zakupu wycieczki? Poznaj kilka najważniejszych zasad.

Biuro turystyczne prosto z letnich krajów

Jeżeli nasze biuro ma przyciągnąć osoby spragnione słońca i wypoczynku, z pewnością już na wejściu powinno kojarzyć się z wakacjami. Dobrze więc wybrać jasne kolory, które będą nie tylko optycznie powiększać wnętrze, ale też wpływać pozytywnie na osoby przebywające w nim. Jakie kolory będą najlepsze? Kolor piasku, morza, błękitnego nieba, zielonej trawy, słońca – czyli wszystko, czego oczekujemy po udanym urlopie. Postawmy na odcienie pastelowe, nie przesadzajmy jednak z ich mieszanką, gdyż może ona w efekcie wywołać chaos, zamiast miłe skojarzenia. Kolejna sprawa to odpowiednia wystawa. Ona również powinna wzbudzać wspomnienia dotyczące urlopu i rozbudzić apetyt na kolejny. Można wykorzystać piasek, imitacje palmy, jakiś mały leżak. Na ścianach powinny znaleźć się duże postery z miejscami, których odwiedzenie oferujemy w naszym biurze. Jeśli chodzi o oświetlenie, postawmy na te naturalne, dzienne. Wiąże się to z posiadaniem dużych okien, których nie będziemy zasłaniać niepotrzebnie firanami. Dodatkowo możemy zastosować oświetlenie punktowe, które ułatwi nam pracę za biurkiem.

Zagospodaruj przestrzeń

Gdy mamy już wystrój biura podróży, trzeba teraz tak zagospodarować jego wnętrze, by było funkcjonalne, ergonomiczne i wygodne zarówno dla nas, pracowników, jak i osób przychodzących do biura. Wiele oczywiście zależy od wielkości naszego lokalu, niemniej minimalizm w każdym wnętrzu wygląda dobrze. Dlatego dobrze będzie nie ustawiać zbyt dużo mebli, zwłaszcza na drodze Klienta do naszego biurka. Ta trasa powinna być wolna od jakichkolwiek przeszkód i najlepiej, by prowadziła idealnie w linii prostej.

Sprawdź również:  Jak działają faktury elektroniczne?
biuro podróży
Biuro podróży powinno być jasne, funkcjonalne i ozdobione akcentami wakacyjnymi.

Biurka ustawmy tak, by móc swobodnie widzieć osoby wchodzące do lokalu, unikajmy natomiast ustawiania ich pod oknami, gdyż Klient może czuć się rozproszony, widząc to, co dzieje się na zewnątrz. Dobrze też, by pracownik mógł stworzyć sobie taką strefę zamkniętą między sobą, a Klientem, gdyż to doda mu poczucia pewności i bezpieczeństwa, a co za tym idzie, większej efektywności w pracy.

Dzięki takim kilku trikom można sprawić, że nasze biuro podróży zachęci wiele osób do odwiedzenia nas i wykupienia wycieczki swoich marzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.