Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

wiadomości finansowe

Jak wybrać dobrą firmę ubezpieczeniową?

Na polskich rynku jest wiele firm ubezpieczeniowych oferujących polisy na życie. Wybór najlepszego towarzystwa ubezpieczeniowego przyprawia o zawrót głowy. Firmy toczą walkę o klienta, kusząc chwytliwymi hasłami reklamowymi, promocjami i produktami na preferencyjnych warunkach. Wiele osób stojących przed wyborem firmy zastanawia się – czy niska składka ubezpieczeniowa jest najważniejszym czynnikiem? Na te i inne pytania, jakie zadają sobie osoby wybierające ubezpieczyciela znajdziecie odpowiedź w dzisiejszym poście.

Krok pierwszy: sprawdź opinie

Aby sprawdzić towarzystwo ubezpieczeniowe, wystarczy sprawdzić opinie w Inernecie. Na wielu formach znajdziecie komentarze dotyczące polis ubezpieczeniowych – cen, rodzajów umowy, czasu oczekiwania na odszkodowanie. Warto także wypytać znajomych, gdzie ubezpieczają siebie, rodzinę, dom, samochód i inne środki materialne. Oferta na polskim rynku jest bardzo bogata, każdy znajdzie firmę, która sprosta swoim oczekiwaniom. Dobre opinie w Internecie ma firma o radze światowej AXA. Nie wszyscy wiedzą, że  w Polsce od 2006 roku AXA DIRECT to spółka AVANSSUR SA, która zajmuje się sprzedażą ubezpieczeń online (sprawdź).

młoda kobieta w białej koszuli uśmiechnięta trzyma tablet na tle wertikali
źródło: axa.pl

 

Krok drugi: zapoznaj się z procedurami odszkodowania

W momencie zaistniałej nieszczęśliwej sytuacji oczekujemy zwrotów kosztów odszkodowania w jak najszybszym czasie. W mediach wiele się mówi o tym, że niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe przedłużają procedurę odszkodowania. Warto szczegółowo zapoznać się z umową podpisywaną z firmą, w której powinien być zawarty maksymalny czas na wypłacenie pieniędzy. Należy dowiedzieć się również, czy są takie sytuacje, w których towarzystwo może nie wypłacić odszkodowania.

szczęśliwy tata przytula swoją małą córeczkę
źródło: axa.pl

Krok trzeci: porównaj oferty kilku ubezpieczycieli

Ogromna liczba firm ubezpieczeniowych sprawia, że wybór oferty ubezpieczenia komunikacyjnego może być bardzo trudny. Zanim zakupimy polisę online lub podczas spotkania z przedstawicielem, porównajmy oferty kilku ubezpieczycieli. Nie kierujmy się tylko ceną produktów, weźmy pod uwagę przede wszystkim poziom ochrony, tj. jakie zdarzenia będą podlegać ubezpieczeniu i w jakim okresie przysługuje nam odszkodowanie od daty zdarzenia. Szalenie ważne jest to, od czego zależy wysokość składki ubezpieczeniowej i czy możemy pozwolić sobie na takie koszty w okresie oferowanym przez firmę.

Sprawdź również:  Dlaczego warto skorzystać z wyprzedaży rocznika?

Polecam także sprawdzić listę zawierającą liczbę skarg kierowanych do Rzecznika Ubezpieczonych, biorąc pod uwagę dane towarzystwo ubezpieczeniowe. Nie zawsze jednak liczba skarg może oznaczać, że firma jest niesolidna. Duże towarzystwa ubezpieczeniowe mają ogromną liczbę klientów, zatem ilość skarg będzie większa w porównaniu z małymi firmami raczkującymi dopiero od niedawna na rynku ubezpieczeń. Pamiętajmy, że najwięcej skarg dotyczy ubezpieczeń komunikacyjnych, a przecież wypadki w Polsce zdarzają się bardzo często i budzą ogromne emocje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.