Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

wiadomości finansowe

Polisa ubezpieczeniowa – 4 powody, dla których warto ją wykupić

Ubezpieczenia na życie mają coraz więcej zwolenników. Przestają być postrzegane tylko jako inwestycja w celu pomnożenia własnych pieniędzy. Aż 81% Polaków uważa, że polisa ubezpieczeniowa  jest ochroną przed skutkami nieszczęśliwych zdarzeń, dlatego decydują się na jej zakup nie tylko osoby wykonujące niebezpieczne zawody, ale także ludzie młodzi rozpoczynające pracę oraz zakładające rodziny. Jeżeli do tej pory nie zakupiliście polisy ubezpieczeniowej, to poniżej znajdziecie 4 powody, dla których warto rozważyć tę inwestycję.

 

Po pierwsze: zabezpieczenie finansowe dla dzieci

Pęd życia, pogoń za karierą oraz magia pieniądza – to wszystko sprawia, że rzadko myślimy o ryzyku chorób i wypadków śmiertelnych, jakie mogą nam się przydarzyć w niespodziewanym momencie. W takich sytuacjach ubezpieczenia na życie pomagają nam poprawić sytuację finansową naszej rodziny. Polisa ubezpieczeniowa (sprawdź) dba o przyszłość dzieci w razie śmierci rodzica. Warto o tym pomyśleć teraz, zwłaszcza gdy potomstwo nie jest jeszcze samodzielne.

mała dziewczynka zasłania swojemu uśmiechniętemu tacie oczy, młoda kobieta siedzi obok nich na kanapie uśmiechnięta
źródło: axa.pl

Po drugie: wsparcie finansowe w trakcie leczenia

Niezdrowy tryb życia, tj. zła dieta oraz brak aktywności fizycznej to najczęstsze powody zachorowania na choroby cywilizacyjne, w wyniku których może dojść do zawału i udaru. W sytuacji poważnego zachorowania, stajemy się niezdolni do pracy, zatem nie możemy troszczyć się o byt dla całej rodziny. Nierzadko brakuje nam środków na długotrwałe leczenie rehabilitacyjne – bardzo często niezbędne w przypadku osób, które doznały wypadku i mają trwały uszczerbek na zdrowiu. W takich sytuacjach polisa ubezpieczeniowa zdrowotna może być dla nas dużym zastrzykiem gotówki. Tym bardziej że leczenie specjalistyczne w Polsce jest bardzo drogie, a wiele terapii nie podlega refundacji w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.

Sprawdź również:  Jak obniżyć koszty ogrzewania elektrycznego?
mężczyzna i kobieta na wycieczce rowerowej
źródło: axa.pl

 

Po trzecie: forma oszczędzania na przyszłość

Polisa ubezpieczeniowa daje wiele możliwości – nie tylko bezpieczeństwo finansowe w sytuacji nagłej śmierci członka rodziny, wypadku, choroby lub innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Można ją traktować jako formę gromadzenia pieniędzy na przyszłość. Opłacając comiesięczne składki przez wiele lat możemy zgromadzić pieniądze, które pozwolą nam spełnić marzenia, które w tym momencie życia są nierealne. Mowa tu o polisach inwestycyjnych, które najlepiej sprawdzają się w kilkudziesięcioletnim okresie opłacania. Warto wiedzieć, że u niektórych ubezpieczycieli wcześniejsze wycofanie się z inwestycji może być dla nas niekorzystne, gdyż pobierana jest bardzo wysoka opłata likwidacyjna.

 

uśmiechnięte kobiety patrzą na siebie
źródło: axa.pl

Po czwarte: finansowy zastrzyk do emerytury

Wiele młodych osób aktywnych zawodowo obawia się, że ich emerytury będą tak niskie, że nie będzie ich stać na podstawowe potrzeby, takie jak opłaty, leki, jedzenia i ubrania. Jeżeli mamy teraz możliwość odkładania pieniędzy na emeryturę, to nie wahajmy się ani minuty dłużej. Dodatkowy kapitał zapewni nam bezpieczeństwo finansowe w okresie, w którym nie będziemy już aktywni zawodowo. Polisa ubezpieczeniowa nie podlega egzekucjom prawnym, a jeżeli będziemy chcieli, aby pieniądze przeszły na inną osobę, to nie będziemy musieli płacić podatku od darowizny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.