Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

giełda
Inwestowanie pomysł na biznes wiadomości finansowe

Czy warto inwestować w okresie wakacji?

Stare porzekadło rekinów z Wall Street mówi: „sell in may and go away”. Istnieją jednak teorie, które na przekór wierzeniom ogółu doradzają zarabianie na giełdzie również latem.

giełda
źródło: Pinterest

Lato to okres „ogórkowy” również na giełdzie, gdzie panuje wówczas obniżona aktywność inwestorów zarówno po stronie kupna jak i po stronie sprzedaży. Jednakże część inwestorów w małym ruchu upatruje swojej szansy, ponieważ w tym okresie stosunkowo niewielki kapitał wystarczy, aby rozpędzić rynek. Latem profesjonalni inwestorzy szukają także okazji inwestycyjnych i starają się pozycję w tzw. strefie komfortowego zysku.

Niestety brak większych ruchów giełdowych ma także swoje minusy. Wielcy gracze po powrocie z urlopów mogą bowiem zorientować się, że ich pozycje są niezadowalające, ponieważ zmieniły się perspektywy rynkowe. Powoduje to wzmożoną aktywność rynkową we wrześniu i w październiku, która sprawia, że pierwsze miesiące po wakacjach są miesiącami „krachowymi”.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę nasze podwórko, okazuje się, że w ciągu ostatnich dwunastu lat średnia stopa wzrostu z lipca i sierpnia to 3,56% (dokładne zestawienie znajdziecie między innymi w artykule Zaskakujące dane: spędź lato z akcjami na: http://strefainwestorow.pl), a ponieważ to jedynie szósta część roku, wynik robi całkiem niezłe wrażenie.

 

Sprawdź również:  Na czym polegają aukcje internetowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.