Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie strategie inwestowania

Bank uczy, jak inwestować

Umiejętność inwestowania nie jest łatwa do zdobycia. Nawet doświadczeni inwestorzy popełniają wiele błędów, które skutkują ogromnymi stratami powierzonych im pieniędzy. Umiejętność ta opiera się w głównej mierze na znajomości wszystkich dostępnych na rynku produktów inwestycyjnych, należy również wypracować w sobie pewne sposoby zachowań w różnych sytuacjach, aby nawet w tych najtrudniejszych chwilach być w stanie podejmować odpowiednie decyzje.

Niemniej jednak, abyśmy czuli się pewnie jako inwestorzy, powinniśmy posiadać wiedzę o produktach. Obecnie dostępnych mamy ich bardzo wiele na rynku, więc początkujący inwestorzy mogą łatwo zgubić się w gąszczu ofert. Najbardziej znane są akcje i obligacje, jednak zwłaszcza te pierwsze należą do najtrudniejszych dla początkujących. Inwestowanie w akcje jest najbardziej ryzykowne i agresywne, więc amator nie powinien się na nich skupiać.

Podstawową sprawą w inwestowaniu jest odpowiednia strategia (źródło grafiki: Pinterest)
Podstawową sprawą w inwestowaniu jest odpowiednia strategia (źródło grafiki: Pinterest)

Podstawową zasadą dobrych inwestycji jest dywersyfikacja portfela, co w praktyce oznacza podział naszych funduszy na różnego rodzaju produkty inwestycyjne. Jednak jak je wybrać? Jak odpowiednio dobrać? Na te i inne pytania odpowiedzi postanowił udzielić mBank, który rozpoczął właśnie cykl webinariów poświęconych inwestowaniu – czyli seminariów internetowych dostępnych zarówno dla obecnych użytkowników banku, jak i potencjalnych klientów.

Cykl ten został zapoczątkowany 24 lutego. Tematem pierwszego spotkania był jeden z funduszy inwestycyjnych oferowanych przez mBank. Pomysłodawcy projektu tłumaczą, że jest to zapowiedź cyklu spotkań dotyczących produktów inwestycyjnych dostępnych w ofercie mBanku. Organizatorom zależy na tym, by odbiorcy dobrze zrozumieli charakter udostępnianych przez mBank produktów inwestycyjnych, zanim podejmą decyzję o skorzystaniu z nich.

Co ciekawe, webinaria te mają charakter interaktywny, co oznacza, że wszyscy mają możliwość zadawania pytań. Seminarium takie jest bezpłatne – każdy, kto chce w nim uczestniczyć, powinien wejść na stronę dedykowaną wydarzeniu o konkretnej porze: w obecnej chwili są to poniedziałki o 15:00. Pomysł mBanku może przyciągnąć wielu początkujących inwestorów, którzy zapewne zdecydują się rozpocząć swoją przygodę z produktami mBanku. Tak innowacyjny sposób edukowania potencjalnych klientów jest czymś wartym polecenia.

Sprawdź również:  Rynek energii a utrzymanie nieruchomości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.