Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie Pieniądze

Jak oszczędzać pieniądze na emeryturę?

Płacenie składek emerytalnych jest jednym ze sposobów zabezpieczenia swojej przyszłości, gdy staniemy się mniej aktywni zawodowo. Wysokość odłożonych składek nierzadko nijak się ma do naszych potrzeb, dlatego wiele osób postanawia wykupić ubezpieczenie emerytalne, aby nie zamartwiać się o środki do życia w okresie sędziwej starości. Nie ma sensu odkładać pieniędzy w skarpetkę, o wiele wygodniej jest założyć Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE), dzięki któremu będziemy systematycznie oszczędzać na swoją przyszłość lub naszych dzieci.

IKZE – forma dobrowolnego oszczędzania na emeryturę

Od 4 lat istnieje możliwość założenia IKZE w ramach ubezpieczeń emerytalnych. Konto to pozwala systematycznie oszczędzać pieniądze – oczywiście w miarę swoich możliwości finansowych. Ten dobrowolny sposób oszczędzania na przyszłą emeryturę jest atrakcyjną propozycją obok IKE (Indywidualnego Konta Emerytalnego). Osoby, które ukończyły 16 rok życia mogą w każdej chwili założyć IKZE i gromadzić oszczędności tylko dla jednej osoby. Oznacza to, że nie można mieć wspólnego konta z dzieckiem lub współmałżonkiem. Środki na IKZE można wpłacać miesięcznie i rocznie. Co ważne – w sytuacji śmierci osoby oszczędzającej, pieniądze te mogą być wypłacone przez inną osobę wskazaną wcześniej przez oszczędzającego. Istotne jest także to, że nie są obciążone podatkiem od darowizn. IKZE prowadzone przez zawarcie umowy z funduszem inwestycyjnym AXA (kliknij) to bardzo ciekawe rozwiązanie dla ludzi aktywnych zawodowo, którzy pragną zabezpieczyć się finansowo na starość.

Inwestowanie w fundusze inwestycyjne to gwarancja bezpieczeństwa finansowego na starość
Inwestowanie w fundusze inwestycyjne to gwarancja bezpieczeństwa finansowego na starość

IKZE – dlaczego warto?

Im wcześniej zaczniemy myśleć o emeryturze, tym lepiej. Europa się starzeje, coraz mniej jest osób w wieku młodym, a coraz więcej tych starszych. Czarne scenariusze o tym, że upadnie ZUS albo że emerytury będą bardzo niskie krążą w polskim społeczeństwie od kilkudziesięciu lat. Nie oszukujmy się, że z I lub II filaru możemy spodziewać się wysokich profitów. Większe nadzieje niosą otwarte fundusze inwestycyjne, które zapewniają nam np. prywatną rentę, która będzie wsparciem finansowym w sytuacji braku zdolności do pracy, np. wskutek nieszczęśliwego wypadku. Wiadomo, że dodatkowe pieniądze pozwolą nam nie martwić się o przyszłość swoją i całej rodziny. Własne środki można kontrolować poprzez Internet. W każdym momencie można mieć do nich dostęp, sprawdzać wysokość stawek, itp. Inwestowanie w ubezpieczenia emerytalne to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa finansowego w razie nieoczekiwanych sytuacji,  to także spokój wewnętrzny, jaki mamy nie martwiąc się o lepsze jutro.

Sprawdź również:  Porównywarki cen – już nie nowinka, a standard dla oszczędnych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.