Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biznes legendy biznesu

Jeff Bezos – legenda biznesu w e-handlu

Jeff Bezos został uznany za najbogatszego człowieka na świecie według magazynu „Forbes”.  To założyciel największego giganta z branży e-commerce – Amazona. Podobno majątek Bezosa w ciągu roku wzbogacił się o około 30 mld dolarów. Miliarder zbudował jedną z najpotężniejszych firm na świecie, która zatrudnia około 150 tys.  osób i generuje rocznie 250 mld dolarów. Poniżej kilka najważniejszych faktów o Amazonie i jego założycielu.

źródło: Fortune
źródło: Fortune

Od księgarni po światowego giganta

Amazon zapoczątkował na rynku jako internetowa księgarnia. Z czasem Bezosowi nie wystarczyły same książki i rozpoczął sprzedaż w zakresie treści elektronicznych, np. muzyki, plików wideo oraz e-booków. Z pewnością można stwierdzić, że to Bezos przyczynił się do cyfryzacji czytelnictwa. W 1998 roku Bezos pojawił się na liście najbogatszych ludzi świata. Wówczas jego majątek oszacowano na 1,6 mld dolarów.  A w 2016 roku zarobił ponad 19 mld dolarów, czyli dziennie około 52 mln dolarów. Ciekawe jest to, że posiadłość CEO Amazona, która znajduje się Seatlle była warta około 1%, kiedy kupował ją w 1998 roku. Dziś jego majątek jest wyceniany na 93,1 mld dolarów. Przez to Bill Gates spadł na drugie miejsce listy najbogatszych ludzi na kuli ziemskiej.  Fortuna Bezosa to nie tylko Amazon. Bogacz świetnie zarządza swoimi pieniędzmi.

Udziały w spółkach

Bezos ma również udziały w spółce rakietowej Blue Origin, która jest warta na 3 mld dolarów oraz w Wasgington Post – warte na ok. 250 mln dolarów. W styczniu 2017 roku Bezos kupił dwie posiadłości, które dawniej były muzeum tekstyliów. Ich wartość przekracza 23 mln dolarów, mieszczą się w okolicy nazywanej Kalorama, słynącej z luksusowych rezydencji. Bezos planuje wybudować posiadłość szacowaną na około 2100 metrów kwadratowych w pobliżu domów Trumpa i Obamy. Warto dodać, że Bezos przekazał część swoich pieniędzy na instytut, który zajmuje się naukami neurologicznymi.

Sprawdź również:  Zakłady pracy chronionej

Bezos jest największym sprzedawcą na świecie. Sprzedaje rocznie produkty o wartości przekraczającej 100 mld dolarów. Nie jest gwiazdą mediów, bardzo chroni swoją prywatność. Amazon nie uchodzi na przyjazne miejsce pracy, gdyż płaci niewiele i nierzadko wymusza na pracownikach pracę po kilkanaście godzin dziennie. Ludzie jednak wciąż chcą tam pracować!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.