Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie Pieniądze

Porównanie kont i lokat bankowych w serwisie rynkuj.pl

porównywarka lokat rynkuj.plLokaty bankowe już od wielu lat są w Polsce najpopularniejszym sposobem na inwestowanie wolnych środków finansowych i chociaż w obecnym momencie oferta banków nie dorównuje oprocentowaniem temu, co jeszcze kilka lat temu było normą (czyli oprocentowaniu rzędu 7-8% w skali roku), to i tak na lokatach nadal da się całkiem nie najgorzej zarobić – pod warunkiem, że będziemy w stanie znaleźć dobrą ofertę.

Bardzo przydatnym narzędziem (choć może właściwiej byłoby powiedzieć: sprzymierzeńcem) w tego rodzaju poszukiwaniach jest porównywarka rynkuj.pl, czyli serwis w całości poświęcony prezentowaniu aktualnej oferty (w zakresie kont bankowych i lokat) wszystkich działających w Polsce banków. Na stronie dostępny jest ranking lokat bankowych, którego najważniejszą cechą jest bazowanie na parametrach całkowicie niezależnych – dla lokat będzie to stopa zwrotu. To główny powód, dla którego warto odwiedzać rynkuj.pl regularnie, szczególnie jeżeli mamy jakieś środki do zainwestowania: porównanie lokat według ustalonych przez nas kryteriów umożliwi nam ulokowanie pieniędzy w najlepszy i przynoszący największe zyski sposób.

W przypadku lokat ważna jest jeszcze jedna kwestia: w znakomitej większości przypadków potrzebujemy konta, na które będą wypłacane kapitalizujące się odsetki oraz kapitał (to drugie po zakończeniu lokaty). Warto zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę, bowiem czasem okazuje się, że lokata jest oprocentowana dosyć korzystnie, jednak koszty prowadzenia nawet najtańszego konta w danym banku są na tyle wysokie, że realne zyski z lokaty są zdecydowanie niższe niż zakładaliśmy.

Rynkuj.pl jednak i tu przychodzi z pomocą, ponieważ znajdziemy w serwisie bardzo rzetelny ranking kont bankowych uwzględniający również i takie informacje, jak wszelkie możliwe koszty – nawet te zwykle ukryte przed klientami banków. Dzięki temu możemy na spokojnie przeanalizować uzyskane informacje i bez pośpiechu podjąć decyzję dotyczącą założenia lokaty w taki sposób, by nie stracić potencjalnych zysków. Należy też wspomnieć, że rynkuj.pl to jedyny serwis umożliwiający porównanie kont bankowych aż 34 banków w oparciu o czynniki niezależne – warto o tym pamiętać szukając informacji na temat oferty handlowej polskich banków.

Sprawdź również:  Pożyczka przez Internet - szybka, ale czy bezpieczna?

W kontekście powyższych rozważań odpowiedź na postawione w tytule pytanie wydaje się być prosta: lokować pieniądze należy w tym banku, który pozwoli nam zarobić na lokacie jak najwięcej – a znaleźć taki bank możemy poprzez serwis rynkuj.pl.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.