Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie Inwestycje w przyszłość strategie inwestowania

Inwestowanie w siebie – sprawdzone metody i sposoby

Inwestowanie we własną osobę może wydawać się terminem tak ogólnikowym, że pozbawionym znaczenia, albo też terminem propagandowym rodem z przemówień najzabawniejszych coachów. Jednakże w istocie stanowić będzie ono zawsze istotny element naszego życia, ponieważ wpływa na przyszłość. Jak wiemy doskonale, dowolny milioner na świecie mógłby stracić całą swoją fortunę, i zapewne niedługo by sporą jej część zarobił od nowa – ze względu na kontakty, znajomości, umiejętności i inne cechy skojarzone nie z jego majątkiem, a jego osobą. Tak mniej więcej działa inwestowanie w siebie – nabycie cech immanentnych, które nie będą działać tylko na zysk naszego pracodawcy czy innych osób, ale będą dawać nam wartość bez względu na kontekst. Nie na wszystkie z nich mamy wpływ, ale też warto zwracać uwagę na trudną do wymierzenia, ale niekwestionowaną wartość tych wyborów i czynności, które są inwestycją w siebie.

Szkoły językowe w Warszawie. Źródło: Pixabay.com.
Szkoły językowe w Warszawie. Źródło: Pixabay.com.

Doskonałą metodą inwestowania w siebie jest nauka. W najgorszym razie można ona dać nam tematy do rozmów na imprezach i zdobycia znajomości, które będą owocne w naszym życiu prywatnym i zawodowym. W najlepszym mogą pomóc nam znaleźć zupełnie nowe drogi życia. Osoby, które robią karierę, zazwyczaj łączy przekonanie większe niż przeciętnej osoby, że nauka to nie coś, co narzucane jest w szkole i na studiach dla papieru, ale element codziennego życia. W USA często mówi się o znaczeniu tytułów i dyplomów – w Polsce bezpłatna edukacja stoi na wyższym poziomie, za to ze względu na otoczenie bogatszych krajów wiele można zyskać ucząc się języków. Obecnie nie tylko angielski czy niemiecki, ale i język skandynawskie czy azjatyckie dostępne są do nauki dla każdego. Nie bez powody tak liczne są szkoły językowe w Warszawie – szkoła języków obcych (kliknij) pozwala zainwestować pieniądze w działającą i skuteczną metodą zyskania cechy, która nas wyróżnia – bo nie można jej po prostu kupić, potrzebny jest też czas i wysiłek, a możemy mieć pewność, że większość osób na tym właśnie etapie „odpada”.

Sprawdź również:  Zakładamy wypożyczalnię sprzętu turystycznego

Nauka i wysiłek to nie jedyne metody inwestowania w siebie. Bogaci ludzie często zyskują najwięcej nie na samej regularnej pracy, ale okresach wypoczynku, gdy „nic nie robią”, ale mają czas myśleć w sposób kreatywny i odważnie sięgać po nowe pomysły, zamiast zachowawczo powtarzać to, co inni. Czytając książkę spoza naszej branży, często możemy poprzez skojarzenia odkryć zupełnie nowe przestrzenie do np. inwestowania faktycznych pieniędzy czy znalezienia klientów.

Pamiętając o tym wszystkim, nie warto zapominać o często pomijanym elemencie takich artykułów, bo jest być może oczywisty: oszczędności pomagają. Posiadanie bezpiecznej kwoty na koncie to nie tylko zdolność do płatności, ale też zysk pewności siebie, który pomaga takiej osobie w kontaktach międzyludzkich i w realizowaniu swoich pomysłów. Choć odkładanie co miesiąc może być mało spektakularne, daje efekty, które są jak najbardziej widoczne z zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.