Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie

Warto zainwestować w znaczki z papieżem Janem Pawłem II

Kolekcjonowanie znaczków pocztowych może być nie tylko ciekawym hobby, ale też rodzajem długoterminowych inwestycji, które mogą się nam zwrócić za kilkadziesiąt lat bądź być świetnym prezentem dla naszych dzieci lub wnuków. Dla wielu z nas filatelistyka jest niestety reliktem przeszłości, wspomnieniem zakurzonych klaserów ze znaczkami odklejanymi od kopert z korespondencji rodziców. Niewielu potrafi docenić wartość znaczków i uczynić z ich kolekcjonowania prawdziwe hobby, a nawet sposób na inwestycję pieniędzy, niewielu bowiem jest świadomych tego, jak znaczki potrafią być cenne.

Niemiecki znaczek pocztowy upamiętniający Jana Pawła II (źródło grafiki: Pinterest)
Niemiecki znaczek pocztowy upamiętniający Jana Pawła II (źródło grafiki: Pinterest)

Podobnie nie potrafimy odnaleźć wartości wielu cennych przedmiotów, które dla nas są po prostu zbędnymi śmieciami z lat dzieciństwa, a dla wielu wytrawnych kolekcjonerów stanowią obiekt pożądania – dobrym tego przykładem są stare komiksy.

Poczta Polska stale emituje nowe znaczki upamiętniające ważne wydarzenia z historii świata i naszego kraju. Tworzone są również serie oraz pojedyncze znaczki ilustrujące życie wybitnych osobistości. Przykładem mogą być znaczki z okazji 100. urodzin Czesława Miłosza czy 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II Poczta Polska przygotowała prawdziwą gratkę dla wszystkich filatelistów: wydanych zostało ponad 50 znaczków w 34 seriach z wizerunkiem naszego rodaka. To nie tylko historia pontyfikatu papieża, ale również kilkadziesiąt lat historii naszego kraju. Warto więc zainwestować i kupić te wyjątkowe znaczki, mogą bowiem stanowić nie tylko wyjątkową pozycję w naszych zbiorach, ale też być pamiątką życia wyjątkowego człowieka, niezwykłego Polaka.

Każda z pielgrzymek papieża do ojczyzny została zilustrowana znaczkami ze specjalnej polsko-watykańskiej serii. Znalazły się w niej egzemplarze upamiętniające wszystkie wizyty duszpasterskie Jana Pawła II. To nie pierwsza taka inicjatywa Poczty Polskiej – wcześniejszą okazją do wyemitowania serii znaczków był srebrny jubileusz pontyfikatu Jana Pawła II. Seria 25 znaczków przedstawiała wtedy najważniejsze chwile z pontyfikatu, takie jak pierwsze publiczne wystąpienie, zamach na placu św. Piotra, wizytę w rzymskiej synagodze czy też spotkanie z Michaiłem Gorbaczowem. Po śmierci Jana Pawła II Poczta Polska wydała w nakładzie ponad 5,5 miliona egzemplarzy znaczek upamiętniający papieża Polaka. Ostatnia emisja wspólnie z pocztą watykańską odbyła się przed kanonizacją Jana Pawła II oraz Jana XXIII.

Sprawdź również:  Miasta przyjazne dla cyfrowych mieszkańców - doładuj się za darmo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.