Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Banki Karty płatnicze

Legitymacja studencka z funkcją karty debetowej

Bankowość mobilna, płatności bezstykowe czy karty z wyświetlaczem – wszystko to są nowinki techniczne, które w ostatnich latach czy nawet miesiącach bardzo dobrze zostały przyjęte na polskim rynku. Wielu z nas nie wyobraża sobie płacenia w sklepach gotówką czy robienia przelewów w placówce banku. Instytucje te przyzwyczajają nas do coraz większej ilości udogodnień, które sprawiają, że płatności stają się coraz łatwiejsze. Ostatnią nowością na polskim rynku jest legitymacja studencka z funkcją karty debetowej.

Getin Bank proponuje specjalną wersję legitymacji studenckiej (źródło grafiki: Pinterest)
Getin Bank proponuje specjalną wersję legitymacji studenckiej (źródło grafiki: Pinterest)

Getin Bank podpisał umowę z Politechniką Poznańską, dzięki czemu studenci tej uczelni będą mogli skorzystać z oferty banku i połączyć kilka funkcjonalności w jednym plastiku. Legitymacja będzie więc służyć do identyfikacji, uprawniać do zniżek i służyć do płatności oraz wypłat gotówki. Studenci rozpoczynający naukę otrzymają legitymację z nieaktywną funkcją płatniczą. Dopiero podpisanie umowy z bankiem i założenie konta spowoduje uaktywnienie funkcji płatniczej plastiku.

Do tej pory na niektórych uczelniach wydawane były legitymacje połączone z funkcją karty przedpłaconej, czyli tak zwanej elektronicznej portmonetki. Oferta Getin Banku jest pierwszą tego typu na naszym rynku. Bank ten w ostatnim czasie usilnie pracuje nad swoim wizerunkiem, wprowadzając bardzo innowacyjne rozwiązania. Przykładem może być emisja kart z wyświetlaczem MasterCard Display, zbliżeniowej NFC SIM wydawanej z T-Mobile czy rozbudowa samoobsługowych punktów obsługi klienta, tak zwanych Getin Pointów, w których możliwe jest wykonywanie przelewów za pomocą identyfikacji biometrycznej.

Nowa karta Getin Banku i Politechniki Poznańskiej umożliwiać będzie płatności we wszystkich terminalach obsługujących karty typu EMV (czyli zawierające chip), ponieważ plastik ten nie zawiera paska magnetycznego. Dobrą wiadomością dla wszystkich zainteresowanych jej użytkowaniem jako karty płatniczej jest możliwość zwolnienia z opłat za prowadzenie konta. Należy jedynie aktywnie z niej korzystać i dokonać transakcji na min. 100 zł w miesiącu (klienci do 25. roku życia) czy 300 zł (po 25. roku życia), by być zwolnionym z opłat.

Sprawdź również:  Karta płatnicza 3 w 1?

Ponadto dobrze się uczący studenci mogą dostać bonus od banku za każdą piątkę z egzaminu! Bank zapłaci 50 zł za każdą taką ocenę w sesji. W każdym roku możemy dostać do 250 zł za dobre oceny. Dodatkowo wszyscy posiadacze konta w Getin Banku mogą zainstalować specjalną aplikację do płatności w sieci sklepów Biedronka, a ponadto dostać zwrot 10% kosztów zakupów zrobionych w sklepach tej sieci.

Studenci to duża grupa odbiorców, o których zabiega wiele banków. Innym bankiem, który zamierza pozyskać jak najwięcej klientów należących do tej właśnie grupy wiekowej, jest bank PKO BP – już w tym momencie może się on poszczycić się około półmilionową rzeszą studentów figurującą w rejestrach bankowych jako klienci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.