Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Karty płatnicze

Czy karta kredytowa jest potrzebna w podróży?

Bez karty kredytowej za granicą możemy mieć problemy z rezerwacją pokoju hotelowego albo zakupem biletu lotniczego. Dlatego w podróży posiadanie karty kredytowej wiąże się z dodatkowymi korzyściami, poza możliwością zaciągnięcia nisko oprocentowanego kredytu (oczywiście jeśli spłacimy zobowiązania w określonym terminie).

karta kredytowa
źródło: Pinterest

Jeżeli planujemy wyjazd na wakacje za granicę warto rozważyć zaopatrzenie się w kartę kredytową. Ten kawałek plastiku może bowiem okazać się znacznie bardziej przydatny niż krem do opalania albo aparat fotograficzny.

Za wzięciem karty przemawiają niektóre usługi, za które opłata tradycyjnie pobierana jest za pośrednictwem karty kredytowej. Jest to między innymi wynajem samochodu. Płatność kartą wynika w tym przypadku z opłat dodatkowych związanych z wynajmem, takich jak choćby napełnienie baku przed zwrotem pojazdu, koszty ewentualnych uszkodzeń itp. W przypadku, gdy po zwrocie auta okaże się, że potrzebne są dodatkowe opłaty, zostaną one pobrane z karty kredytowej.

Karta jest przydatna także jeżeli chcemy zarezerwować lot albo hotel. Oczywiście nie zawsze płatność kartą kredytową jest wymagana, ale jest ona zdecydowanie najprostszym sposobem na zakup biletu. Ostatnią, nie mniej ważną, korzyścią wynikającą z posiadania karty kredytowej jest możliwość sfinansowania wyjazdu. Karta kredytowa umożliwia nam wykorzystanie środków z nisko oprocentowanego kredytu, który będziemy musieli spłacić dopiero po upływie 2 miesięcy (w zależności od banku). Oczywiście jeżeli ktoś zgromadził oszczędności na wakacje to pomoc banku nie jest mu potrzebna, jednak karta kredytowa może pokryć nieprzewidziane dodatkowe wydatki w trakcie podróży.

Pamiętajmy, że korzystanie z karty wiąże się z jednym uciążliwym minusem, nie opłaca się wyjmować za jej pośrednictwem pieniędzy z bankomatów, ponieważ obciążone jest to wysoką prowizją.

Sprawdź również:  Czego można obawiać się w przypadku kradzieży danych osobowych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.