Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Karty płatnicze

Idealna karta płatnicza dla dziecka

PKO Bank Polski wpadł na pomysł, który wydaje się być w sumie całkiem oczywisty – karty płatnicze z wizerunkami postaci z bajek. Idealne rozwiązanie do kont Junior i świetny sposób na zachęcenie rodziców (a więc pośrednio i najmłodszych) do skorzystania z tego typu produktów. Obecnie na rynku jest cała masa rozmaitych przedmiotów z wizerunkami ulubionych postaci z popularnych bajek, a Disney i inne wytwórnie zarabiają krocie wprowadzając na rynek całe serie wyrobów z wizerunkami ulubionych bohaterów bajek i filmów dla najmłodszych odbiorców – dzieci przecież „muszą” mieć gadżety z Angry Birds, Violettą, świnką Peppą czy innymi tak popularnymi postaciami.

Johnny Bravo
Johnny Bravo to jedna z nowych „twarzy” PKO BP (źródło grafiki: Pinterest)

PKO Bank Polski postawił na postacie z animowanych seriali Cartoon Network: Johnny’ego Bravo, Dextera, Atomówek oraz Ben10. Co ciekawe, to pierwsze tego typu karty w Polsce i jedne z nielicznych na świecie. Karty te są przedpłacone i wydawane dla dzieci poniżej 13. roku życia w ramach konta Junior. Mali klienci mogą dysponować swoimi oszczędnościami nie tylko za pośrednictwem tych super-plastików, ale również specjalnych naklejek czy maskotek.

Bank już teraz może pochwalić się sprzedażą na poziomie ponad 6000 kart. Karty z tymi wyjątkowymi wizerunkami zostały stworzone wraz z organizacją MasterCard, można więc za ich pośrednictwem dokonywać płatności na całym świecie, w punktach akceptujących karty MasterCard. Zapłacimy nimi również przez Internet oraz standardowo dokonamy wypłaty w bankomacie.

Co ciekawe, dokonując tą kartą wypłaty w jednym z 3000 bankomatów należących do PKO Banku Polskiego zobaczymy specjalny ekran, który dostosowany jest do wieku młodego użytkownika karty – wygląd ekranu dostosowany jest zarówno pod względem wyglądu, jak i języka. Bank PKO stara się w ten sposób propagować ideę efektywnego zarządzania swoimi pieniędzmi od najmłodszych lat.

Mali klienci mają również do dyspozycji specjalną aplikację internetową, dzięki której mogą logować się do swojego konta Junior, za pośrednictwem którego mogą otrzymywać swoje kieszonkowe, doładowywać telefon komórkowy, sprawdzać poziom swoich oszczędności, tworzyć specjalne wirtualne skarbonki z oszczędnościami na konkretny cel czy zasięgać wiedzy o tym, jak zarządzać swoimi oszczędnościami. Warto wspomnieć, że formalnie posiadaczem bajkowych kart są osoby dorosłe, czyli rodzice i to oni decydują, czy przekazać swoim dzieciom w posiadanie ten plastik – mogą przecież chcieć używać ich sami…

Sprawdź również:  Smart oddziały Citi Banku Handlowego

Z kontem Junior powiązana jest aplikacja rodzica, dzięki którym dorośli mają pełny wgląd w transakcje dokonywane przez dzieci, kontrolując w ten sposób stan środków na karcie oraz decydując o ich uzupełnieniu. Mogą również zarządzać limitami dziennych i miesięcznych wydatków, sprawując tym samym pieczę nad wydatkami swoich dzieci. Mogą również wyznaczać im zadania, które widoczne są na koncie Junior, które jest nowoczesnym rozwiązaniem dla świadomych rodziców, którzy chcą wpajać swoim dzieciom zasady właściwego zarządzania pieniędzmi od najmłodszych lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.