Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Banki Karty płatnicze

Banki i organizacje płatnicze wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Tegoroczna edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbyła się 12 stycznia – Orkiestra zagrała już po raz dwudziesty drugi! Do pomocy w zebraniu środków na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów włączyły się banki i organizacje płatnicze. Już pod koniec ubiegłego roku uczestnicy programu MasterCard Rewards mogli wesprzeć Orkiestrę zamieniając zgromadzone na swoim koncie punkty na cegiełki.

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera wiele banków i instytucji finansowych (źródło grafiki: Pinterest)
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera wiele banków i instytucji finansowych (źródło grafiki: Pinterest)

MasterCard Rewards to program lojalnościowy dedykowany kartom MasterCard. Punkty w programie zbieramy dokonując zakupów kartami obsługiwanymi przez tę organizację płatniczą. Uczestnicy programu mogli wybierać spośród pięciu dostępnych cegiełek o nominałach od 5 do 100 zł.

Kolejną firmą, która zaangażowała się w pomoc Orkiestrze, była First Data Polska, właściciel marki Polcard. To dzięki tej firmie możliwe było przekazywanie darowizn za pomocą kart płatniczych. Firma ta wspierała Orkiestrę już po raz dziewiętnasty – było to zarówno wsparcie techniczne jak i fizyczne, poprzez udział pracowników firmy w obsłudze wielkiego finału. Pracownicy First Data Polska dokonywali również weryfikacji darczyńców podczas licytacji złotych serduszek.

Jednym z banków wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jest bank Pekao SA. Darczyńcy mogli wpłacać pieniądze z każdego zakątka kraju korzystając z aplikacji mobilnej PeoPay. Ponadto bank Pekao SA był oficjalnym bankierem finału. Funkcję tę pełni już od szesnastu lat i zapowiada, że do 2016 roku nic w tym względzie się nie zmieni, co potwierdzić ma specjalna umowa. Bank Pekao SA wspiera Orkiestrę na kilka sposobów: jednym z nich jest przekazanie darowizny w wysokości dwóch milionów złotych. Oprócz tego w finał zaangażowanych było 227 oddziałów banku, gdzie 1940 pracowników sortowało i liczyło zebrane pieniądze oraz wspierało wolontariuszy. W organizowanym w ramach finału biegu „Policz się z cukrzycą” wzięło udział 150 pracowników tego banku.

Sprawdź również:  Polski trend – banki operatorów komórkowych

W ofercie Pekao SA znajduje się obecnie specjalna karta debetowa MasterCard Debit WOŚP, dzięki której można wspierać fundację przez cały rok. Karta ta funkcjonuje tak samo jak pozostałe do rachunku, nie jest również pobierana za nią żadna dodatkowa opłata. Jeśli nadal chcemy wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, możemy to uczynić dokonując wpłat bądź robiąc przelew na konto Orkiestry.

Do 31 marca bieżącego roku inny bank, PKO Bank Polski, nie pobiera za takie operacje żadnych opłat ani prowizji. Z kosztów takich zwolnione są wpłaty gotówkowe i przelewy dokonywane w oddziałach i agencjach PKO BP, przelewy realizowane przez kanały zdalne (Internet i telefon), jak również przelewy realizowane z konta Inteligo. Jeśli korzystamy z IKO, również możemy wesprzeć Orkiestrę, nadal mamy więc czas by wziąć udział w tej wielkiej akcji i choć niewielką kwotę przeznaczyć na szczytny cel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.