Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

doradztwo finansowe Pieniądze

Dlaczego warto posiadać osobiste konto walutowe?

Konto walutowe umożliwia transakcje w obcych walutach.
Konto walutowe umożliwia transakcje w obcych walutach.

Nikogo dziś nie dziwi fakt posiadania konta osobistego w banku. Praktycznie każdy człowiek gromadzi tam swoje oszczędności, dokonuje przelewów czy korzysta z karty płatniczej. Zdecydowana większość korzysta jednak z konta wyłącznie w walucie swojego kraju. Tymczasem konto walutowe posiada mnóstwo zalet.

Konto walutowe umożliwia dokonywanie tych samych transakcji, co na tradycyjnym koncie, z tym że odbywają się one w obcej walucie. Możemy więc robić wpłaty, wypłaty, założyć lokatę czy dokonywać przelewów w kraju i zagranicą.

Zalety konta walutowego

Zasadniczą zaletą posiadania osobistego konta walutowego jest to, iż transakcje na nim wykonywane nie są zależne od kursów walut. Zwykle przy tradycyjnym koncie złotówkowym dokonywanie transakcji w obcej walucie wymagało przewalutowania, co zawsze wiąże się z dodatkowymi opłatami. W wypadku osobistego konta walutowego jesteśmy od tego uwolnieni. Oczywiście nie każdy potrzebuje konta osobistego walutowego, niemniej rośnie liczba osób, które z jakichś powodów często dokonują transakcji na obcych walutach.

Dla kogo konto walutowe?

Z takiego konta najczęściej korzystają osoby pracujące za granicą, otrzymujące wynagrodzenie za pracę w obcej walucie, osoby często wyjeżdżające i dokonujące transakcji w innej walucie, osoby przebywające dłuższy czas zagranicą na przykład z powodu wymiany studenckiej, posiadające kredyt walutowy czy też dokonujące częstych zakupów w zagranicznych sklepach internetowych. Wszystkie te osoby wiele zyskają, gdy założą osobiste konto walutowe.

Sprawdź również:  Nauka języków obcych - inwestycja w siebie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.