Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Kredyty

Kredyt samochodowy w MBanku

Gdy myślimy o zakupie samochodu powinniśmy rozstrzygnąć kilka kwestii. Pierwszą: czy kupujemy auto nowe czy używane? Drugą: jaki wybierzemy model i markę? Trzecią: czy za auto zapłacimy gotówką czy bierzemy kredyt?

Jeżeli rozwiążemy dwa pierwsze dylematy, pozostaje nam prozaiczna kwestia źródeł finansowania planowanego zakupu. Oczywiście najlepszą metodą jest zakup samochodu za gotówkę, unikniemy w ten sposób bankowych odsetek, kosztów prowizji oraz kosztów ubezpieczenia kredytu. Jeżeli nie dysponujemy jednak całą kwotą, to wówczas musimy sięgnąć po kredyt.

W tym tekście opiszę jeden z dostępnych na rynku kredytów – Kredyt samochodowy w MBanku.

Jak dowiedzieć się czy dostanę kredyt?

Formularz kredytowy wypełniamy przez internet, możemy również skorzystać z infolinii albo odwiedzić placówkę banku. Po otrzymaniu formularza skontaktuje się z nami pracownik banku w celu przekazania informacji o niezbędnych dokumentach, które musimy dostarczyć do podpisania umowy z bankiem (dowód zakupu pojazdu itp.)

Jaki są warunki kredytu?

Kredyt udzielany jest w wysokości do 100 000 złotych (bez dokumentów dochodowych) na okres 6 – 120 miesięcy. Oprocentowanie nominalne kredytu w skali roku wynosi: od 9,93 % – dla samochodów nowych, lub 10,93 – dla samochodów używanych. Słówko „od” oznacza, że w praktyce oprocentowanie może być wyższe, wpływają na to m.in.: zdolność kredytowa, warunki umowy i rodzaj dodatkowych usług. Dodatkowymi kosztami są prowizja wynosząca do 5 % kwoty kredytu, koszt ubezpieczenia kredytu i koszt wykupienia Autocasco.

Kalkulator kosztów kredytowych:

Jeżeli wzięlibyśmy 5-letnią pożyczkę na nowego Volkswagena Golfa 6 o pojemności 1.4 litra, w wysokości 60 000 złotych, to musielibyśmy spłacać miesięcznie około 1413 złotych. Łatwo policzyć, że całkowity koszt takiego kredytu wyniósłby 84 780 złotych. Innymi słowy faktyczne oprocentowanie naszego kredytu wyniosłoby 41%, co nie wygląda już tak zachęcająco.*

* Wyliczając wysokość miesięcznej raty autor posłużył się kalkulatorem kosztów kredytowych dostępnym na stronie: http://www.mbank.pl/kredyty/kredyt-samochodowy/#tabs=0

Sprawdź również:  Sposób na szybką pożyczkę przez internet

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.