Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Pożyczki

Kiedy Mikołajowi brakuje funduszy…

Nie ma co ukrywać, Święta Bożego Narodzenia to nie tylko niezwykły czas rodzinnych spotkań, ale też bardzo duże obciążenie dla naszych portfeli. Chcąc sprawić swoim bliskim przyjemność wydajemy niekiedy naprawdę dużo pieniędzy na prezenty, zapominając o wydatkach, jakie czekają nas po świętach. I choć dość często nasze prezenty nie trafiają w gust obdarowywanych przez nas osób i w rezultacie są sprzedawane, to my nie oszczędzamy na zakupach. Niestety, dla wielu z nas ten świąteczny czas jest szczególnie trudny, ponieważ koszty prezentów i innych zakupów świątecznych przewyższają domowy budżet. Można jednak zdecydować się na kilka rozwiązań, dzięki którym będziemy w stanie nie tylko sprawić każdemu prezenty, ale też dobrze zaopatrzyć się na cały czas świąt.

Święty Mikołaj w warsztacie
Bycie Świętym Mikołajem solidnie obciąża nasz domowy budżet (źródło grafiki: Pinterest)

1. Dobre planowanie domowego budżetu

Jeśli panujemy nad naszym domowym budżetem, to wiemy, ile będziemy potrzebowali pieniędzy na wydatki świąteczne, a dzięki tej wiedzy jesteśmy w stanie w ciągu roku odłożyć wymaganą sumę pieniędzy. Jest to jednak rozwiązanie dla tych, których miesięczne dochody pozwalają na robienie oszczędności, jeśli bowiem każdego miesiąca z trudem wyrabiamy się z pokrywaniem wydatków, to trudno będzie nam odłożyć nawet małe kwoty.

2. Prezenty na miarę możliwości

Wielu z nas ma skłonność do kupowania przedmiotów drogich – na tyle, że potem brakuje nam funduszy na codzienne wydatki. Z prezentami jest podobnie. Nie myślimy o wydatkach, jakie czekają nas po świętach. Kupujemy dużo drogich prezentów, o których niekoniecznie marzą nasi bliscy. Najlepiej jest zakupy planować przez cały rok. Nie będzie też zbrodnią kupienie czegoś wtedy, kiedy jest w dobrej, promocyjnej cenie: w końcu zawsze możemy schować taki prezent głęboko do szafy i z radością wydostać go tuż przed samymi świętami. Dobrym pomysłem jest też wsłuchiwanie się w potrzeby naszych bliskich przez cały rok. Wtedy będziemy dobrze wiedzieć o jakich prezentach tak naprawdę marzą nasi bliscy. Może się okazać, że nie są to wcale rzeczy bardzo drogie, a może nawet będziemy w stanie przygotować je sami.

Sprawdź również:  Lepszy bilans 2017 roku w SKOK-ach

3. Bądźmy kreatywni

Nie wszystkie prezenty musimy kupić. Nasi bliscy mogą docenić ręcznie robione prezenty, takie jak szalik, komin czy inne części zimowej garderoby. Podobnie dobrym prezentem może okazać się pudełko pięknie udekorowanych pierniczków czy pyszne konfitury, na których przyrządzanie posiadamy pilnie strzeżoną recepturę. Możemy też za niewielkie pieniądze kupić rozmaite rękodzieła: może wykonują je nasi znajomi, a może znamy galerię w której możemy się w nie zapatrzyć? Warto w poszukiwaniu takich unikatów zajrzeć na jakiś kiermasz przedświąteczny. Z pewnością znajdziemy taki w swojej okolicy – czy to w pobliskiej galerii handlowej, czy na przykład na rynku Starego Miasta.

4. Nie bójmy się szybkich pożyczek

Kiedy obliczenia mówią nam, że jednak nie obędziemy się bez wsparcia finansowego, godnym rozważenia rozwiązaniem będzie pożyczka szybka przez Internet. Godną polecenia jest pożyczka w Vivusie, którą na konto dostaniemy nawet w ciągu 15 minut, bez dodatkowych kosztów, a którą spłacić będziemy musieli dopiero po 30 dniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.