Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Banki bankowość internetowa Konta bankowe

Przelew skrócony do jednego kliknięcia

Fani zakupów przez Allegro zyskali w ostatnich dniach możliwość skrócenia procedury płatności za towary. Wszystko za sprawą nowej metody płatności, która reklamowana jest jako najłatwiejsza z obecnie możliwych. PayU Express, bo o niej mowa, to usługa, która połączona jest z kontem bankowym. Dzięki takiemu połączeniu naszego konta PayU z rachunkiem bankowym, PayU jest w stanie dokonać automatycznie obciążenia rachunku w momencie dokonywania płatności za jego pośrednictwem. Tak szybka transakcja, która nie wymaga logowania na konto bankowe, jest możliwa dzięki współpracy PayU z bankiem, który został przez nas wskazany w momencie rejestracji w PayU Express. W chwili obecnej usługa jest niestety dostępna wyłącznie dla posiadaczy konta w Alior Sync. W planach jest nawiązanie współpracy z innymi bankami.

Usługa PayU Express to nowość na rynku usług płatniczych (źródło: PayU)
Usługa PayU Express to nowość na rynku usług płatniczych (źródło: PayU)

Alior Sync to w pełni internetowy bank, który zaproponował swoim klientom wiele bardzo ciekawych rozwiązań, takich, jak chociażby dokonywanie przelewów za pośrednictwem Facebooka. Nie dziwi więc fakt, że to pionier w przypadku tego typu płatności. W Polsce płatności typu pay-by-link są bardzo popularne, dużo bardziej niż zapłata kartą kredytową. Przywykliśmy już chyba do konieczności logowania się przy okazji zapłaty za towar na nasze konto bankowe i wpisywania kodu SMS do danej transakcji. Jeśli będziemy wybierać opcję płatności poprzez PayU Express, cała operacja będzie sprowadzać się do jednego kliknięcia.

Płatność za pośrednictwem PayU Express polega na kilku prostych czynnościach. Po dokonaniu zakupów wybieramy płatność kontem PayU. Kolejnym krokiem jest zalogowanie się do naszego konta PayU. Domyślnie będziemy mieli tam zaznaczoną opcję PayU Express. Zatwierdzamy operację klikając „płacę” i tym sposobem transakcję mamy zatwierdzoną i zakończoną. Tak wygląda proces płatności, jeśli uprzednio zaznaczyliśmy na stronie banku odpowiednią opcję dotyczącą płatności za pośrednictwem PayU Express.

Usługę można uaktywnić przy okazji zakupów za pośrednictwem PayU, kiedy dokonamy już zakupu. Wystarczy wtedy wybrać opcję „Płacę z Alior Sync” i po przekierowaniu na stronę banku zaznaczyć opcję dodatkową: „chcę włączyć usługę PayU Express”. Po standardowym zatwierdzeniu transakcji SMS-em nasze konto w Alior Sync zostaje powiązane z PayU, w ramach którego pojawia nam się nowa forma płatności, jaką jest PayU Express. Dla tych, którzy boją się o bezpieczeństwo tego typu transakcji warto wspomnieć, że z jednej strony odpowiada za nią PayU, instytucja płatnicza nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego, z drugiej strony jest to nasz bank. Dodatkowym zabezpieczeniem jest system monitorowania transakcji w ramach konta PayU, które jeśli wykryje transakcję odbiegającą od normy, poprosi nas o zalogowanie się do banku.

Sprawdź również:  Podwyżki opłat w bankach – skąd się biorą, czy wpłyną na koszty prowadzenia konta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.