Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biznes Pieniądze

Mieszaniny gazowe stosowane w przemyśle

gaz dla przemysłu

Dość powszechna jest już świadomość tego, że z uwagi na swe właściwości oraz bardzo niską szkodliwość dla środowiska naturalnego w rozmaitych gałęziach przemysłu znalazł swoje zastosowanie płynny gaz LPG – jest to przede wszystkim efekt wielu akcji, mających na celu uświadomienie jak najszerszemu gronu odbiorców korzyści wynikających ze stosowania tego gazu na szeroką skalę. Mało kto jednak wie, że oprócz LPG w przemyśle wykorzystywane są także i inne mieszanki gazów (lub gazy w czystej postaci, choć to zdecydowanie rzadsza sytuacja), w tym między innymi do wytwarzania tak popularnych produktów, jak dezodoranty czy opakowania piankowe z polietylenu.

 

Wszystkie aerozole posiadają gaz wyrzutowy, który jest odpowiedzialny za „wydobycie” na zewnątrz pojemnika jego zawartości w kontrolowany sposób – w zdecydowanej większości przypadków jest to określona mieszanka gazów, dopasowana zarówno do zawartości danego pojemnika, jak też do możliwości produkcyjnych. Przeważnie stosuje się mieszaninę propanu, n-butanu i izobutanu w różnych proporcjach, choć zdarzają się także przypadki, kiedy gaz wyrzutowy jest jednorodny, to jednak ma miejsce rzadko.

Zwykle producenci aerozoli nie zajmują się wytwarzaniem potrzebnych mieszanin gazów z uwagi na koszty i konieczność posiadania odpowiedniej infrastruktury. W praktyce oznacza to, że gazy wyrzutowe do aerozoli dostarczają podmioty zewnętrzne – jednym z bardziej znanych i renomowanych w Polsce wytwórców tego rodzaju mieszanek gazów jest Amerigas, znany nie tylko z najwyższej jakości oferowanych produktów, ale także i z tego, że jest w stanie przygotować według specyfikacji klienta dowolną mieszaninę niezależnie od jej stopnia skomplikowania.

Warto przy okazji zwrócić uwagę na jeden szczególny gaz spośród wymienionych powyżej: chodzi o izobutan (także znajdujący się w ofercie Amerigasu zarówno w postaci czystej, jak i w mieszaninach), który pełni kluczową rolę w produkcji spienionych opakowań polietylenowych. Tego rodzaju opakowania i kształtki są obecnie powszechnie używane w praktycznie wszystkich gałęziach przemysłu, w których końcowy produkt wymaga solidnego, lekkiego i wytrzymałego opakowania, które jest ponadto odporne zarówno na wstrząsy, jak i trudne warunki atmosferyczne.

Sprawdź również:  Angielski w biznesie, czyli kursy dla pracowników

Rzecz jasna powyższe krótkie rozważania nie wyczerpują tematu, pokazują jednak wyraźnie, że zarówno gaz LPG, jak i inne mieszanki gazowe czy pojedyncze gazy są coraz szerzej i coraz bardziej świadomie stosowane w procesach produkcyjnych – zwłaszcza w zakładach zajmujących się masową produkcją towarów, na które jest duże zapotrzebowanie rynkowe. Ewidentne jest także, że warto inwestować w proekologiczne technologie oraz zaopatrywać się w mieszaniny gazów u dostawców takich, jak Amerigas, którzy rygorystycznie i konsekwentnie przestrzegają wszystkich norm i przepisów związanych z ochroną środowiska naturalnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.