Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

wiadomości finansowe

Bezrobocie wśród młodych ludzi w Unii Europejskiej

Pogarsza się sytuacja młodych na europejskim rynku pracy. Z badań Eurostatu wynika, że stopa bezrobocia osób poniżej 25 roku życia w grudniu 2012 roku wyniosła 23,4 % wśród 27 krajów UE i 24 % w strefie Euro.

Najgorszy start na rynku pracy mają młodzi Grecy i Hiszpanie. W tych krajach bezrobocie wśród młodych wynosi odpowiednio 57,6 % i 55,6%. W Polsce w grudniu 2012 stopa bezrobocia osób w wieku poniżej 25 lat wyniosła 28,4%.

Z problemem bezrobocia wśród młodych Europejczyków  planuje zmierzyć się Unia Europejska. Unia chcę wprowadzić gwarancję pracy dla młodych. Komisarz ds. zatrudnienia, spraw społecznych i integracji Laszlo Andor oszacował, że bezrobocie wśród młodych ludzi oznacza utratę korzyści dla gospodarek i kosztuje państwa członkowskie 153 mld euro rocznie.

Aktualna sytuacja na rynku pracy nie napawa optymizmem, a spowolnienie gospodarcze w całej Unii nie wskazuje na rychłą zmianę tej niekorzystnej tendencji. W najtrudniejszej sytuacji są absolwenci szkół wyższych, z szacunków Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami wynika, że bezrobocie wśród tej grupy w 2013 roku przekroczy 30%.

Bezrobocie młodych Europejczyków ma nie tylko wymiar ekonomiczny, rosnąca grupa osób bez pracy i bez szansy jej zdobycia może bowiem stać się pokoleniem straconych szans.  Skazanym na utrzymywanie przez rodziców, albo system społeczny.

Sprawdź również:  Rodzaje kredytów dla firm, cz. II

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.