Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

wiadomości finansowe

Jaki kantor internetowy wybrać?

Jeżeli chcesz szybko wymienić walutę na inną, nie musisz już wychodzić z domu, bowiem na rynku w Polsce działa kilkadziesiąt kantorów internetowych oraz platform wymiany walut. To sprawia, że kursy walut mają naprawdę dobrą cenę. Jednak bogata oferta kantorów może przyprawić o zawrót głowy, zwłaszcza osoby, które do tej pory nie korzystały z tego typu usług. Na co zatem zwrócić uwagę podczas wyboru e-kantoru.

Kursy walut mają znaczenie

Szukając najlepszego kantora internetowego, bierzemy pod uwagę kursy kupna i sprzedaży. To najprostsze kryterium, które sprawia, że wybieramy ten a nie inny e-kantor. Na przykład dobry kurs dolara ma obecnie kantor internetowy Alior Banku. Kantor ten umożliwia klientom dostęp aż do 13 walut świata. Co więcej – pozwala na wymianę walut bez udziału środków w złotówkach, np. kupno dolarów za euro).

kurs dolara - tabela kursów i pieniądze

Szybkość wypłacania

O popularności kantoru internetowego nie tylko decydują warunki cenowe, ale również czas realizacji wymiany gotówki. W niektórych e-kantorach można w 15 minut wymienić pieniądze, a to jest szczególnie ważne, gdy przebywamy zagranicą i zależy nam na czasie.

Bezpieczeństwo transakcji

Szukając kantora internetowego, należy sprawdzić wiarygodność firmy prowadzącej wymianę walut. Z pewnością należałoby zwrócić uwagę na formę prawną przedsiębiorstwa, zwłaszcza gdy nie korzystamy kantora bankowego. Powinno się także zwrócić uwagę na kompletność informacji dotyczących kosztów przelewów zwrotnych. Warto mieć pewność, że witryna internetowa jest chroniona i zabezpieczona przez wirusami.

kurs walut - wymiana walut

Opinie internautów

 Pozytywne opinie zamieszczone w sieci na temat kantorów walutowych online będą świetnym kryterium oceny. Warto zainteresować się serwisami, w których przeczytamy coś więcej na temat kantorów. Dobre opinie ma kantor Alior Banku ze względu na szeroką funkcjonalność i spory wybór walut. Dużą zaletą tego kantora jest wsparcie oddziału Contact Center przez siedem dni w tygodniu. Transfer pieniędzy jest szybki i bezpieczny.

Sprawdź również:  Czy warto inwestować w okresie wakacji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.