Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Gdańsk Hossa
Banki doradztwo finansowe Finanse

Kupujesz mieszkanie? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów przy zaciąganiu kredytu. 

Nadchodzi taki czas, kiedy chcesz się usamodzielnić i żyć na własny rachunek. Jeśli masz stabilną pracę, dobrze zarabiasz, chcesz założyć rodzinę i jesteś w stanie odłożyć na wkład własny, warto rozważyć kredyt na mieszkanie, które będzie spełnieniem twoich marzeń. Jak to wygląda krok po kroku?

Kredyt na mieszkanie – kiedy się zdecydować?

Jeśli masz dobrze płatną pracę w firmie, która daje ci bezpieczeństwo zatrudnienia – to już wiele. Prawdopodobnie mieszkasz w mieście, z którym wiążesz swoją przyszłość i chcesz wraz z rodziną osiąść na stałe, ale spokój zakłóca ci to, że wynajmujesz mieszkanie. To dobry czas, by pomyśleć o czymś na własność. Takie rozwiązanie wiąże się jednak ze sporym wydatkiem. Dlatego warto wówczas rozważyć kredyt na mieszkanie.

Zakup własnego mieszkania to inwestycja, która jest nieporównywalnie bardziej komfortowa i opłacalna, niż wynajem i płacenie za coś, co nigdy nie będzie twoje. Oczywiście decyzja ta jest bardzo poważna i powinna być dokładnie przeanalizowana. Zaciągnięcie kredytu to bowiem konkretne wymagania, warunki do spełnienia i obciążenie nie tylko finansowe, ale także psychiczne. Nie mniej jednak własne „cztery kąty” nie muszą pozostawać w sferze marzeń. Jeśli odpowiednio przeanalizujesz swoją sytuację rodzinną, finansową i zawodową, będzie to pierwszy krok, by podjąć działania do zakupu swojego wymarzonego mieszkania.

Upewnij się, że stać Cię na kredyt

Kredyt na mieszkanie wymaga zaplanowania i przemyślenia. Zanim poczynisz jakiekolwiek kroki, przeanalizuj swoją sytuację finansową, budżet, którym dysponujesz regularnie i warunki, które musisz spełnić. Zaciągnięcie kredytu to poważna sprawa, która będzie ci towarzyszyć przez bardzo długi czas, dlatego decyzję o niej należy podjąć na spokojnie, z uwzględnieniem wszystkich możliwych czynników.

Sprawdź również:  Podwyżki cen papierosów a finanse kraju – większe przychody z akcyzy?

Nawet najtańszy kredyt to poważna decyzja, która wiąże się z konkretnymi, regularnymi zobowiązaniami finansowymi. Dlatego skrupulatna analiza budżetu, którym będziesz dysponować miesięcznie, odgrywa tu kluczową rolę. Tym bardziej, że przy kredycie na mieszkanie ważną kwestią jest wkład własny. Im większy, tym korzystniejsza sytuacja dla ciebie.

Dzięki niemu kredyt hipoteczny będzie zdecydowanie tańszy, niż w sytuacji, kiedy bank musiałby pokryć całość inwestycji. Warto też przed podjęciem decyzji o kredycie odłożyć nieco gotówki, by w razie nagłej potrzeby, np. utrata pracy, mieć z czego żyć i spłacać określone przez bank raty.

Sprawdź czy spełniasz warunki

Podjęcie decyzji o kredycie na mieszkanie to przełomowy moment w życiu. Wiąże się z mnóstwem formalności i listą warunków, które trzeba spełnić, by w ogóle rozpocząć oficjalne starania. Większość ludzi nie ma wystarczającej wiedzy na temat wymogów, które bank stawia przed osobami starającymi się o kredyt. Często też wychodzi się z założenia, że po prostu ich nie stać. A wcale nie musi tak być!

Od czego zależy decyzja o przyznaniu kredytu?

W toczącym się postępowaniu kredytowym bank sprawdzi m.in.: sytuację ekonomiczną osoby wnioskującej o kredyt, status prawny, czy wnioskodawca nie ma zaciągniętych innych kredytów / zobowiązań. Pod lupę będzie też brana sytuacja rodzinna osoby fizycznej, a także niezbędny będzie dokument potwierdzający wysokość miesięcznych dochodów. Zweryfikowane także będzie to, czy wnioskodawca nie widnieje w Rejestrze Dłużników Niewypłacalnych.

Zweryfikuj swoją zdolność kredytową

Jednym z pierwszych kroków, który musisz podjąć na początku starań o kredyt na mieszkanie, jest oszacowanie swojej zdolności kredytowej. Jest to zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach zawartych w umowie. Bez wątpienia pomoże w tym spotkanie z doradcą bankowym lub pośrednikiem kredytowym. Można wówczas dowiedzieć się ile wyniesie maksymalna rata kredytu oraz jakie czekają cię dodatkowe koszty związane z zaciągnięciem zobowiązania.

Sprawdź również:  Praca dorywcza - wady i zalety

Sięgnij po poradę specjalisty

Znalezienie odpowiedniego, wymarzonego mieszkania, które będzie spełniać wszystkie oczekiwania twoje i twojej rodziny, jest zajęciem niezwykle czasochłonnym i wymagającym dużego zaangażowania. Oprócz tego kwestie formalne związane z bankowością mogą przysporzyć wielu pytań, na które samodzielnie nie będziesz w stanie odpowiedzieć.

Warto więc zasięgnąć porady specjalisty, który rozwieje twoje wszelkie wątpliwości, profesjonalnie doradzi, która oferta kredytowa będzie dla ciebie najkorzystniejsza i wytłumaczy precyzyjnie jakie warunki musisz spełnić, by rozpocząć starania o kredyt na mieszkanie. Dzięki temu będziesz mógł skupić się na innych, przyjemniejszych tematach związanych z nowym domem, jak chociażby jego urządzenie.

Dlatego też wybór banku i firmy deweloperskiej nie może być przypadkowy. W grę wchodzi twoja przyszłość i spore nakłady finansowe, które muszą być bezpieczne i ulokowane w inwestycji, która będzie spełnieniem życiowych pragnień i marzeń.

Hossa Gdańsk pomoże Ci w uzyskaniu finansowania zakupu nieruchomości

Tak poważne i duże przedsięwzięcie, jakim jest kredyt na mieszkanie i zakup własnych czterech kątów, wymaga tego, by na każdym etapie działań współpracować ze specjalistami najlepszymi w branży.

Dla zespołu Hossa Gdańsk najważniejsze jest zaufanie i zadowolenie klienta. Dlatego usługi i oferta, jaką przygotowaliśmy, obejmuje bezpłatną pomoc w uzyskaniu finansowania zakupu nieruchomości. Powierzając nam podejmowanie działań związanych z otrzymaniem kredytu na mieszkanie masz pewność, że nasi eksperci zajmą się wszystkim kompleksowo: zweryfikują zdolność kredytową, przygotują konkretne oferty kredytowe różnych banków, które będą dla ciebie najkorzystniejsze, pomogą skompletować potrzebną dokumentację i prawidłowo uzupełnić wniosek kredytowy.

Zlecając nam załatwienie wszystkich formalności oszczędzisz sobie mnóstwo cennego czasu, który możesz spędzić z rodziną. Unikniesz też niepotrzebnego stresu towarzyszącego wizytom w bankach i piętrzącym się formalnościom. Z naszym wsparciem uzyskanie kredytu wymagać będzie od ciebie tylko jednej wizyty w banku, by podpisać najlepszą, dostosowaną do twoich potrzeb umowę na kredyt mieszkaniowy.

Sprawdź również:  Doradcy finansowi Open Finance

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.