Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

ubezpieczenia
doradztwo finansowe Inwestowanie Pieniądze wiadomości finansowe

Ubezpieczenia emerytalne – dlaczego warto w nie zainwestować?

Każdy dorosły człowiek myśli o swojej przyszłości, chcąc ją zabezpieczyć. Jednym ze sposobów jest płacenie składek emerytalnych, by po przejściu na emeryturę mieć środki do życia. Niestety, ich wysokość często daleko odbiega od naszych oczekiwań czy potrzeb. Jak więc powiększyć swoje środki emerytalne i nie zamartwiać się o swoją przyszłość? Niejeden postanawia wykupić ubezpieczenie emerytalne.

Ubezpieczenie emerytalne – dlaczego warto?

Wykupując ubezpieczenie emerytalne, mamy wiele korzyści. Na przykład zapewniamy sobie dodatkową sumę pieniędzy, prywatną rentę, która będzie wsparciem finansowym w wypadku utraty zdolności do pracy. Jak wiadomo, renta z ZUS-u nie zawsze jest odpowiednio wysoka, by móc się utrzymać. Natomiast w obliczu nieszczęśliwego wypadku będziemy mieć zapewnioną prywatną miesięczną rentę. Taka dodatkowa renta prywatna pozwoli nam nie martwić się o byt swój czy swojej rodziny.

ubezpieczenie emerytalne
Ubezpieczenie emerytalne pozwoli zgromadzić środki będące przydatne po przejściu na emeryturę lub w razie jakiegoś nieszczęśliwego wypadku.

Wykupienie ubezpieczenia jest więc też wyrazem troski o rodzinę. Poza tym uzbierane środki podlegają dziedziczeniu, co oznacza, że będą mogli je uzyskać nasi najbliżsi – zgromadzony kapitał nie przejdzie w obce ręce. Istnieje także możliwość zarządzać środkami poprzez konto internetowe. Można zawsze mieć do nich dostęp, sprawdzać wysokość składek i kontrolować. Cała inwestycja w ubezpieczenie emerytalne pozwala zebrać środki na przyszłość, ale też zabezpieczyć się finansowo w razie jakichś nieoczekiwanych sytuacji czy wypadków, które uniemożliwią nam zarabianie na siebie i rodzinę.

ubezpieczenie
Swoje środki można kontrolować poprzez konto on-line.

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE) w Axa ( kliknijto ciekawa propozycja ubezpieczenia emerytalnego. Umożliwia systematyczne oszczędzanie na miarę naszych możliwości, a zgromadzone środki zawsze do nas wrócą – a jeśli nie do nas, to do naszej rodziny.

Sprawdź również:  Kupujesz mieszkanie? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów przy zaciąganiu kredytu. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.