Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

doradztwo finansowe Pieniądze

Zalety i wady podwójnej karty kredytowej dla par

Posiadanie karty kredytowej to obecnie nic niecodziennego. Osoby będące w związku, ale niekoniecznie małżeńskim, mogą zdecydować się na specjalną kartę dla dwojga, gdzie pod jeden limit kredytowy podpięte są dwie karty. Jakie zalety i wady ma to rozwiązanie?

Zalety podwójnej karty kredytowej

Podwójna karta kredytowa dla par.
Podwójna karta kredytowa dla par.

Jeśli dwie osoby żyją razem bez zawarcia małżeństwa, a jedna z nich ma niskie dochody, bank może stawiać przeszkody do wydania oddzielnej karty i otworzenia osobnego limitu kredytowego. Natomiast wydanie karty dodatkowej nie stanowi żadnego problemu, ponieważ brane są pod uwagę dochody osoby, która jest głównym posiadaczem limitu kredytowego.

Poza tym posiadanie dodatkowej karty w jednym limicie kredytowym pozwala sprawniej kontrolować wydatki, gdyż wydruki dokonanych transakcji przez obydwie karty można uzyskać w jednym miejscu. W wypadku dwóch oddzielnych kart wydruki są dwa, często wydawane w innym czasie, co może utrudniać obliczenie całkowitych wydatków i tym samym zarządzać budżetem domowym.

Wady podwójnej karty kredytowej

Z pewnością wadą, która wiąże się z posiadaniem podwójnej karty kredytowej jest historia kredytowa, która obciąża tylko głównego posiadacza konta. Zatem gdy posiadacz dodatkowej karty kredytowej będzie korzystać z niej nierozsądnie, z prawnego punktu widzenia pełną odpowiedzialność bierze za to posiadacz konta. Wiąże się to więc z pewnym ryzykiem.

Kolejną wadą może być fakt, iż przy dodatkowej karcie nie przysługują żadne dodatkowe bonusy, jak to bywa przy dwóch oddzielnych kartach. Możemy zaliczyć do nich różnego rodzaju zniżki w sklepach i innych punktach handlowo-usługowych, ubezpieczenie podróżne czy też zwrot części pewnych wydatków dokonanych kartą. Posiadając dwie oddzielne karty, para może korzystać z różnych rabatów w większej mierze.

Sprawdź również:  Pomysł na biznes: zanim otworzysz kawiarnię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.