Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Informacje biznesowo - ekonomiczne Inwestowanie strategie inwestowania

Czy dolar będzie dobrą inwestycją?

Inwestycje w walutę zawsze są uzależnione od wielu czynników. Stopy procentowe kraju emisji oraz Polski, prognoza gospodarcza dla obu krajów, a nawet bieżące wydarzenia polityczne i społeczne, wszystko to wpływa na wartość pieniądza. Jednak w przypadku najpopularniejszej opcji pożyczkowej na Ziemi, czyli amerykańskiego dolara, takie wahania nie są przesadnie wyraźne. Jaka więc czeka nas perspektywa inwestowania w USD?

kurs dolara
Inwestycja w dolara. Źr. zdj. Wikipedia

W połowie 2014 roku Departament Skarbu rządu Stanów Zjednoczonych opublikował prognozy wzrosty waluty na następne miesiące. Większość analityków z dużą dozą nieufności podeszła do zawartych w nich założeń, ponieważ były niesamowicie optymistyczne. Przy opracowywaniu ministerstwo brało pod uwagę przede wszystkim pozytywne wskaźniki wzrostu, spadające konsekwentnie bezrobocie oraz rosnącą z dnia na dzień konsumpcję. Dodatkowo niska cena ropy naftowej miała nakręcić dodatkowo amerykańską gospodarkę.

Co ciekawe, optymistyczne prognozy zdają się sprawdzać. Od 2012 roku wartość waluty rośnie konsekwentnie, a w ciągu ostatnich miesięcy znacząco przyśpieszyła. Obecnie zbliżyła się do euro, więc inwestorzy dość poważnie rozważają przeniesienie części środków właśnie w popularnego „zielonego”. W odróżnieniu od młodej waluty Wspólnoty Europejskiej, jawi się jako bezpieczna przystań. W obliczu zawirowań na arenie światowej polityki, rozpędzająca się gospodarka amerykańska może być oparciem na przyszłość.

Pamiętajmy jednak – inwestycje w walutę to opcja dla doświadczonych graczy, jednym z podstawowych lektur staje się wówczas US American Dollar Index i koniecznie poznawanie kursu dolara. Warto to sprawdzać na bieżąco, choćby pod powyższym linkiem.

Sprawdź również:  Inwestycje na giełdzie, a wizerunek przedsiębiorstwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.