Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Banki

Idea Bank tworzy kawiarnie dla przedsiębiorców

Idea Bank otworzył pierwszą w Polsce eksperymentalną placówkę – klubokawiarnię stworzoną z myślą o właścicielach małych firm. Przedsiębiorcy, zwłaszcza ci posiadający jednoosobową działalność, którzy zazwyczaj na miejsce codziennej pracy wybierają kawiarnie, mają od teraz do swojej dyspozycji specjalne miejsce, w którym będą mogli nie tylko napić się pysznej kawy, ale też spokojnie popracować, a nawet zorganizować większe spotkanie ze swoimi kontrahentami.

kobieta z filiżanką kawy przy laptopie
Czas pokaże, czy nowy pomysł Idea Banku stanie się prawdziwym przełomem na rynku (źródło grafiki: Pinterest)

Jest to zupełnie inny pomysł od tych, które dotychczas proponowały nam banki, czyli placówek naszpikowanych elektronicznymi gadżetami, dzięki którym klienci mogli poznać ofertę banku i wykonać podstawowe operacje na swoim koncie. Idea Bank postanowił stworzyć miejsce, w którym przedsiębiorcy będą mogli spędzać czas, pracować – a przy okazji zapoznać się z produktami oferowanymi przez bank.

Pomysł powstał na podstawie przeprowadzonych badań, które wyraźnie mówią, że placówki bankowe najczęściej odwiedzają właściciele mikrofirm, którzy na co dzień spędzają wiele godzin w kawiarniach w centrum miast, pracując i spotykając się ze swoimi kontrahentami. Placówki bankowe z kolei odwiedza coraz mniej klientów, zwłaszcza tych detalicznych, którzy obecnie wykonują wszystkie operacje za pośrednictwem bankowości internetowej bądź mobilnej. I choć banki starają się przyciągnąć klientów do swoich placówek lokalizując je w centrach handlowych i tworząc atrakcyjnymi poprzez wstawienie wielu sprzętów elektronicznych, to mimo wszystko nie są one często odwiedzane przez potencjalnych ani obecnych klientów.

Idea Hub, bo tak nazywa się innowacyjna kawiarnia Idea Banku, ma wreszcie dać zamierzone przez bank rezultaty, czyli zgromadzić ludzi, którzy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą banku. Jednak głównym celem wizyty ma być chęć skorzystania z przestrzeni idealnie dostosowanej do ich potrzeb – wygodne krzesła i stoliki, dostęp do multimediów i pyszna kawa przygotowywana przez profesjonalnych baristów. Ma to być skuteczną alternatywą dla centrów coworkingowych, które zlokalizowane są najczęściej na obrzeżach miast, które są dodatkowo płatne.

Sprawdź również:  Czy kredyty hipoteczne o stałym oprocentowaniu się upowszechnią?

Idea Bank startuje od jednej placówki, która zlokalizowana będzie w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej, kolejny oddział Idea Hub ma powstać przy ulicy Polnej. Miejmy nadzieję, że projekt zostanie na tyle dobrze odebrany przez ludzi, że w niedalekiej przyszłości kawiarnie Idea Hub znajdziemy w innych dużych miastach. Drobnych przedsiębiorców wciąż przybywa i choć ilość standardowych kawiarni również stale się zwiększa, to jednak możliwość pracy w tak komfortowym miejscu może być naprawdę bardzo zachęcająca. Miło jest wiedzieć, że bank proponuje swoim klientom nie tylko miejsce, w którym będzie mógł sprzedawać swoje produkty, ale też takie, z którego wyposażenia klient będzie mógł skorzystać w swoim prywatnym celu, nie związanym z obsługą konta. To naprawdę miła odmiana na rynku bankowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.