Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Konta bankowe

Wybór osobistego konta bankowego

Założenie osobistego konta bankowego jest kwestią niezwykle ważną. To właśnie na nim będziecie gromadzić wszelkie środki finansowe – wypłatę za pracę, oszczędności. Co więcej, internetowe konto bankowe pozwoli wam zaoszczędzić czas, gdyż wszelkie rachunki (za czynsz, prąd, gaz, telefon, itp.) będziecie opłacać drogą online, w bardzo prosty, intuicyjny sposób. Będziecie mogli również robić zakupy w sieci, bez konieczności wychodzenia z domu. Wbrew pozorom wybór konta nie jest taki trudny, jak mogłoby się to wydawać. Wybierając konto wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka detali i nie dać się złapać w sidła.

Jak wybrać właściwe konto?

Na pewno nie kierując się tylko i wyłącznie ofertą jednego banku, zwłaszcza tego, który znajduje się blisko naszego miejsca zamieszkania. Na pewno nie kierując się tym, jakie konta bankowe mają nasi bliscy i znajomi. Przed podjęciem decyzji dobrze jest porównać kilka ofert bankowych i wybrać tą, która przy minimum wysiłku, wkładu i strat, zapewni maksimum korzyści. Decydując się na konkretne konto osobiste, warto wybrać te darmowe, za którego prowadzenie i usługi nie będziemy musieli ponosić opłat. Istotne jest nie tylko darmowe otwarcie konta, ale też jego dalsze prowadzenie. Ważną kwestią są również darmowe przelewy do wszystkich banków. Decydując się na konto bankowe, należy wybrać to, które zapewnia bezpłatne wydanie i korzystanie z karty do bankomatu i płatności bezgotówkowych. Kwestią dość ważną przy podejmowaniu decyzji jest również brak opłat za wypłaty z wszystkich bankomatów w Polsce, a nie tylko z tego macierzystego.

Jak założyć osobiste konto bankowe?

Konto bankowe możemy założyć w dwojaki sposób – tradycyjnie i nowocześnie. Metoda tradycyjna będzie polegała na osobistej wizycie w placówce banku, nowoczesna zaś na skorzystaniu z formularza internetowego. Idąc do banku na spotkanie z doradcą, należy pamiętać o dowodzie osobistym, bowiem dokument ten będziecie musieli przedstawić w momencie podpisywania umowy. Wypełniając formularz przez Internet na pewno zyskujecie czas, gdyż konto zostaje założone w zaledwie kilka minut (po paru kliknięciach myszką). Po wypełnieniu formularza jedyne, co wam pozostaje, to czekanie na kuriera, który dostarczy niezbędne dokumenty, w tym regulamin wybranego przez was konta bankowego oraz umowę do podpisania.

Sprawdź również:  Czy zapłacimy więcej za prowadzenie kont?

Warto dodać, że konto bankowe mogą założyć nie tylko osoby, które ukończyły 18 lat, ale także i młodsze, lecz w ich przypadku konieczna jest obecność przedstawiciela ustawowego (zazwyczaj jest to rodzic dziecka).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.