Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Banki Konta bankowe

Konto z gwarancją braku opłat przez 5 lat – to jednak możliwe!

W ostatnich miesiącach banki przyzwyczaiły nas już niestety do wzrostu opłat i prowizji na kontach osobistych. Tłumaczone to było obniżeniem opłaty interchange i koniecznością zrekompensowania sobie strat. Ze smutkiem więc obserwowaliśmy pojawiające się na naszych kontach opłaty za wypłaty z bankomatów czy użytkowanie konta. Wydawało się, że sytuacja taka raczej nie zmieni się w najbliższym czasie i będziemy musieli przyzwyczaić się jakoś do tej nowej sytuacji, w której konto osobiste już nie jest darmowe i nie możemy bezpłatnie korzystać ze wszystkich bankomatów w kraju. Jednak banki nadal prowadzą zaciętą walkę o klienta i szukają wszelkich sposobów by zwiększyć ilość posiadaczy swoich kont.

Alior Bank stale zaskakuje niecodziennymi ofertami (źródło grafiki: Pinterest)
Alior Bank stale zaskakuje niecodziennymi ofertami (źródło grafiki: Pinterest)

W ostatnich dniach absolutnym hitem jest Konto Wyższej Jakości Alior Banku z gwarancją braku opat za wszystkie operacje przez 5 lat. Konkurencja zapewne ma teraz trudny orzech do zgryzienia, ponieważ Alior gwarantuje, że przelewy przez internet, w placówkach i przez telefon, zlecenia stałe i polecenia zapłaty, pilne i ekspresowe przelewy europejskie, wypłaty i wpłaty w placówkach, karty debetowe, wypłaty kartą w bankomatach w kraju i za granicą oraz wiele innych operacji będzie pozbawionych jakichkolwiek opłat. Innymi słowy w tabeli opłat i prowizji przy tych i wielu innych operacjach znajdziemy 0.

Pozostaje pytanie – jakie warunki trzeba spełnić, by ten sen się ziścił? Alior oczekuje od nas aktywnego korzystania z konta, co w praktyce oznacza comiesięczne wpływy w wysokości 2500 zł bądź wykonanie transakcji kartowych na kwotę 700 zł, przy czym w przypadku wpływów kwota nie musi być naszym wynagrodzeniem, możemy równie dobrze dokonywać sami przelew na odpowiednią sumę z innego banku.

Niezwykła przy tym jest gwarancja niezmienności tych warunków przez 5 lat – jeszcze żaden bank nie zdecydował się na takie posunięcie, można więc oczekiwać sporego zainteresowania ze strony klientów tym nowym, rewolucyjnym produktem. Obecni posiadacze kont w Alior Banku również mogą zdecydować się na Konto Wyższej Jakości, jednak muszą liczyć się z opłatą w wysokości 100 zł za taką zmianę. Jest to więc ewidentnie wabik na nowych klientów, którzy w ostatnim czasie dostali równie ciekawą ofertę od mBanku.

Sprawdź również:  Bankowe promocje: PKO i McDonald's

Alior niewątpliwie potrafi zaskakiwać propozycjami: wchodząc na rynek proponował bardzo korzystne warunki prowadzenia konta, a Alior Sync był niemalże rewolucją na rynku bankowym. W ostatnim czasie połączenie Aliora z T-mobile było dużym wydarzeniem, którego skutkiem była likwidacja Synca i wprowadzenie nowych usług bankowo-telekomunikacyjnych. Pozostaje czekać na nowe, rewolucyjne propozycje tego banku, który najwyraźniej nie chce spocząć na laurach, tylko stale walczy o pozycję lidera na polskim rynku.

Zanim wybierzemy konto bankowe warto porównać oferty różnych banków, a te nieustannie się zmieniają. Wtedy z pomocą przychodzą rankingi kont bankowych, które są na bieżąco aktualizowane – dowiedz się, jak działają i jakie są ich zalety: http://inwestujemywprzyszlosc.pl/inwestowanie/strategie-inwestowania/konta-bankowe-bez-tajemnic-dzieki-rynkuj-pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.