Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

bankowość internetowa Konta bankowe

Konta studenckie wracają do łask

Czasy, kiedy studenci dostawali od rodziców gotówkę na utrzymanie na studiach, należą już zdecydowanie do zamierzchłej przeszłości. W dzisiejszych czasach każdy student posiada już w banku konto, na które rodzice przelewają mu co miesiąc określoną kwotę. Wielu młodych ludzi jest bardzo świadomych swoich potrzeb, więc nie decydują się jak kiedyś na otwarcie konta w najlepiej znanym sobie banku (nierzadko tym, w którym konto mieli rodzice), tylko porównują oferty kilku i wybierają tę najodpowiedniejszą dla siebie.

Konto Alior Sync jest dedykowane osobom młodym (źródło: Alior Bank)
Konto Alior Sync jest dedykowane osobom młodym (źródło: Alior Bank)

Na podstawie rankingu przeprowadzonego przez firmę Comperia.pl najlepsze obecnie oferowane konto studenckie to Alior Sync. Przyjętymi założeniami podczas tworzenia wspomnianego wyżej rankingu były: brak opłat za prowadzenie konta i profity płynące z jego posiadania. W tym kontekście konto w Alior Sync to gwarancja bezpłatnego prowadzenia konta, braku opłat za wydanie i użytkowanie karty debetowej, bezpłatne przelewy internetowe (w tym 10 przelewów natychmiastowych w miesiącu), jak również możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów w Polsce. Ważną zaletą tego konta jest pięcioprocentowy zwrot wydatków za zakupy dokonywane w Internecie, co oznacza, że modelowy student może liczyć na 15 zł zwrotu z tego tytułu.

Alior Sync zaproponował też swoim klientom wyjątkowe i nowatorskie rozwiązania, czego przykładem jest między innymi Wirtualny Oddział, pozwalający na kontakt z bankierami 24 godziny na dobę poprzez czat, rozmowę audio bądź video. Ciekawymi rozwiązaniami są ponadto: Menadżer Finansów, pozwalający na zarządzanie swoim budżetem, możliwość dokonywania przelewów przez Facebook’a czy strefa zakupów „Zrób Dobry Deal”. Młodych ludzi na pewno zainteresuje również całkowicie bezpłatny dostęp do Strefy Rozrywki z darmowymi filmami oraz muzyką oraz możliwość zakupu gier z czterdziestoprocentowym rabatem.

Alior Sync to w pełni internetowy bank, więc wszelkie formalności możemy załatwić bez wychodzenia z domu. Młodzi ludzie nie są skłonni do wyczekiwania w kolejkach w oddziałach banków, dlatego tego typu rozwiązanie może być dla nich tym bardziej interesujące. Sync w krótkim czasie zyskał duże grono zwolenników głównie ze względu na fakt, że klientami Aliora są w przeważającej części ludzie młodzi. Istotną zaletą banku jest bardzo dobrze skonstruowana, przejrzysta strona i dostęp do wyczerpujących oraz szczegółowych informacji o usługach i produktach. Znajdziemy na niej, oprócz zrzutów ekranu kolejnych etapów różnego rodzaju operacji, także opatrzone rzeczowym komentarzem filmy instruktażowe. Ponadto strona jest bardzo atrakcyjna graficznie, co w dwudziestym pierwszym wieku nie pozostaje bez znaczenia – obecnie bowiem produkt musi być atrakcyjny wizualnie dla użytkownika.

Sprawdź również:  Jak mądrze wykorzystać smartfona w zarządzaniu kontem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.