Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Konta bankowe

Konto walutowe w Alior Banku

Jeżeli chcemy wpłacać obcą walutę na nasze konto to jednym z rozwiązań jest założenie konta walutowego. Konto walutowe umożliwia nam wpłacanie i wypłacanie zagranicznych walut, bez niekorzystnego przewalutowania.

Alior Bank posiada w swojej ofercie konto walutowe dostępne w jedenastu walutach: euro, dolarach amerykańskich, dolarach australijskich, dolarach kanadyjskich, frankach szwajcarskich, funtach brytyjskich, koronach czeskich, koronach duńskich, koronach norweskich, koronach szwedzkich i rublach rosyjskich.

Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, a nasz rachunek możemy obsługiwać przez Internet i telefon. Jeżeli konto walutowe założone jest w euro, dolarach albo funtach brytyjskich, to zyskujemy dodatkowo możliwość bezpłatnej wypłaty naszych środków w bankomatach Alior Banku, sieci Euronet i cash4you oraz wypłaty we wszystkich pozostałych bankomatach w kraju i za granica za 5 złotych.

Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne. Za przelew w walutach obcych pobierana jest prowizja w wysokości 30 złotych w przypadku transakcji dokonanej przez telefon albo Internet i 50 złotych za przelew zlecony w Alior Banku. Wyjątkiem są przelewy europejskie w euro wykonywane do krajów SEPA (kraje UE oraz: Islandii, Lichtensteinu, Szwajcarii i Norwegi), gdzie koszt transakcji wynosi jedynie 5 złotych.

Wypłaty gotówki w placówce Alior Banku albo bankomatach Alior Banku oraz sieci Euronet i cash4you są bezpłatne. Wypłata w każdym innym bankomacie w kraju i za granica kosztuje 5 złotych. Zaletami konta w Alior Banku są jasne koszty nienaliczane procentowo od kwot przelewu i możliwość wypłacania gotówki we wszystkich bankomatach za stałą prowizją.

Sprawdź również:  Wybór osobistego konta bankowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.