Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biznesmen z telefonem.
Biuro Biznes Pieniądze wiadomości finansowe

Wybieramy ofertę komórkową dla firmy

W dobie obecnej trudno sobie wyobrazić firmę, która nie posiada łączności telefonicznej. Telefony są wręcz niezbędne zarówno w biurze, jak i w terenie. To dzięki nim może istnieć płynny przepływ informacji między pracodawcą, a pracownikami czy też kontrahentami, a to jeden z ważniejszych czynników wpływających na pracę firmy i w rezultacie jej zyski.

Dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup firmowych telefonów komórkowych dla pracowników, których zadaniem są wyjazdy w teren i na przykład negocjowanie umów. To dobry sposób na utrzymanie stałego kontaktu. Ale jaką ofertę sieci komórkowej wybrać, aby była ona dla nas korzystna?

Oferta na abonament czy na kartę?

To odwieczne pytanie, które nurtuje każdego, kto ma kupić telefon komórkowy. Przeanalizujmy więc temat. Abonament daje nam możliwość nieograniczonego kontaktu z innymi, a do tego często darmowe minuty czy smsy. Niestety, zdarza się, iż pracownicy korzystają z telefonów służbowych również do rozmów prywatnych, co bardzo obciąża firmowy rachunek. Dlatego coraz częściej pracodawcy wybierają dla swoich pracowników ofertę na kartę. I wcale nie oznacza to, iż w pewnym momencie zostaną oni bez środków na karcie, w czasie, gdy akurat muszą wykonać pilny telefon. W niektórych sieciach można wybrać ofertę, w której nie zapłaci się więcej niż dana suma, a jednocześnie można rozmawiać bez ograniczeń z wybranymi numerami czy też z numerami w danej sieci. Dzięki temu pracodawca nie jest narażony na kosmiczne rachunki i nie musi się obawiać, że pracownicy nadużyją swobody korzystania z telefonu firmowego. Można też wybrać opcję nieco inną, która ustala dzienną sumę, której nie da się przekroczyć, a w niej nielimitowane rozmowy, smsy, a nawet dostęp do Internetu. Opcji do wyboru jest wiele, to tylko dwie przykładowe, i obie obejmują ofertę na kartę. Wybór będzie zależał od naszych osobistych potrzeb. Może częściej rozmawiamy z kontrahentami zagranicznymi? Wtedy dobrze wybrać opcję z nielimitowanymi rozmowami także poza granicami kraju. A może rodzaj naszej działalności wymaga wysyłania smsów oraz korzystania w sieci? W takim razie dobrze wybrać ofertę z darmowymi wiadomościami i dużym transferem. Jeśli dobrze przemyślimy tę kwestię, na pewno uda nam się wybrać najlepsze telefony komórkowe, które wspomogą rozwój naszej firmy, a nie doprowadzą jej do bankructwa.

Sprawdź również:  Czym są i jak działają programy inwestycyjne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.