Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Biznes doradztwo finansowe Pieniądze wiadomości finansowe

Telefon na kartę czy na abonament?

Pytanie postawione w temacie to odwieczny dylemat posiadaczy telefonów komórkowych. Zarówno oferta na abonament, jak i na kartę, ma swoje wady i zalety. Dziś do wyboru mamy tyle różnych konfiguracji pakietów i promocji, że przeciętny użytkownik telefonu może się pogubić. Dlatego dziś spróbuję porównać ze sobą najpopularniejsze oferty na kartę i abonament sieci Orange pod kątem biznesowym.

Orange – porównanie ofert abonamentów

Na czym w ogóle polega oferta abonamentowa? Otóż zawierana jest umowa na 12, 24 lub 36 miesięcy, w której zobowiązujemy się przez cały ten czas opłacać co miesięczny abonament – określoną sumę, w którą wchodzi konkretna liczba darmowych lub tańszych rozmów w sieci i poza siecią, SMS-ów, MMS-ów, a także pakiet Internetu. Jeżeli przekroczymy limity, zostaną naliczone dodatkowe koszty do abonamentu.

telefon na abonament
Telefon na abonament to dobra opcja dla przedsiębiorców, którzy dużo dzwonią i muszą mieć stały kontakt z Klientami lub pracownikami.

Do kogo skierowana jest oferta abonamentu? Głównie do osób, które nie chcą martwić się o to, że nagle braknie im środków na koncie, by wykonać ważny telefon. Trzeba przyznać, że znaczne grono przedsiębiorców korzysta właśnie z telefonów na abonament, zwłaszcza że oferty dla firm są wyjątkowo atrakcyjne. Dla przykładu: w ofercie na abonament możemy uzyskać rozmowy bez limitu do wybranych numerów albo do wszystkich sieci. To bardzo dobre rozwiązanie, gdy jako właściciele firmy porozumiewamy się z kontrahentami i prowadzimy wiele rozmów telefonicznych. Poza tym w abonamencie możemy za symboliczną złotówkę dostać biznesowy smartfon, który pozwoli nam wysyłać e-maile, korzystać z szybkiego Internetu i prowadzić terminarz biznesowy, gdziekolwiek jesteśmy. Wybór nowoczesnego telefonu oczywiście wiąże się z wyższym abonamentem na dłuższy czas, ale w wypadku dużych firm nie ma to znaczenia.

Orange telefon na kartę – porównanie

Jak wygląda sprawa telefonu na kartę? Otóż tutaj sami decydujemy, kiedy i za ile chcemy doładować nasze konto. Również możemy korzystać z licznych pakietów, między innymi 1000 SMS-ów do wszystkich sieci lub 600 minut do sieci Orange. Dużą zaletą telefonów na kartę jest stała kontrola nad wydatkami – gdy na koncie skończą się środki, po prostu nie wykonamy już żadnego telefonu. To chroni przed zbyt wysokimi rachunkami.

Sprawdź również:  Mobilna kosmetyczka – pomysł na biznes dla kobiety
telefon na kartę
Telefon na kartę uniemożliwia przekroczenie limitów i tym samym niweluje ryzyko dużych rachunków.

Dla kogo najlepsza jest oferta na kartę? Wielu pracodawców decyduje się na nią przy zakupie telefonów firmowych dla pracowników. To bardzo oszczędne, gdyż uniemożliwia pracownikom wykonywanie telefonów prywatnych bez żadnych konsekwencji. Usługi na kartę w Orange to między innymi: Orange Pop, Orange Yes, Nowe Orange Go czy Orange Smart. Oprócz tańszych rozmów i SMS-ów, można wykupić pakiety internetowe, które pozwalają na stałe połączenie z pocztą elektroniczną.

Którą opcję wybierzesz – na abonament czy na telefon? Decyzja należy do Ciebie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.