Z niepokojem zauważamy, iż na polskim rynku zaczyna brakować osób z technicznym wykształceniem oraz inżynierów. Skąd te braki? Otóż coraz więcej osób wybiera studia wyższe o profilu humanistycznym, argumentując, iż studia techniczne, z rozszerzoną matematyką, są dla nich za ciężkie. Można z tego wyciągnąć jeden wniosek: młodzi ludzie obawiają się matematyki, nie rozumieją jej i w efekcie nawet jeśli są zainteresowani kierunkami technicznymi czy naukami ścisłymi, rezygnują z ich dalszej nauki, gdyż boją się, że nie ukończą takich studiów. Aby zmienić tę tendencję, fundacja mBanku stworzyła program grantowy „mPotęga”. Sprawdźmy, na czym polega.
Programy grantowe dla szkół
Celem programów grantowych jest spopularyzowanie matematyki w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych w taki sposób, aby uczniowie byli jej ciekawi i chcieli się jej uczyć. To również pomoc dla nauczycieli, pedagogów i animatorów, którzy pasjonują się matematyką i chcą pokazywać swoim uczniom, że matematyka może być ciekawa i przydatna w życiu codziennym.

III edycja Programu „mPotęga” obejmuje dwa konkursy grantowe:
1. Konkurs grantowy dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych – na przygotowanie różnego typu gier planszowych, quizów, zabaw terenowych i edukacyjnych dotyczących matematyki, a także warsztatów dla rodziców, aby nauczyli się wspierać swoje dzieci w pokonywaniu trudności w nauce matematyki.
2. Konkurs grantowy dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – dla grup uczniów z opiekunem na przygotowanie zajęć matematycznych, gier, pokazów, quizów oraz filmów edukacyjnych, które pokażą, że matematyka towarzyszy nam w różnych dziedzinach życia, jest przydatna i przyjemna.
Uczestnicy programu otrzymują granty w wysokości od 2 do 8 tysięcy złotych na realizację swoich projektów w przeciągu 2 do 4 miesięcy. Ma to być impuls do stworzenia kreatywnych i atrakcyjnych sposobów uczenia się matematyki dla dzieci i młodzieży.

Więcej o programach grantowych i regulaminie konkursu znajdziecie TUTAJ.