Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Informacje biznesowo - ekonomiczne

Bitcoin coraz bardziej popularny

Obecnie najbardziej popularna wirtualna waluta jest stopniowo wprowadzana do coraz to nowszych obszarów handlu – zarówno na skale lokalną, jak i globalną. W Polsce uruchomiono już nawet bankomat, z którego można wypłacać pieniądze posiadając bitcoiny, znajdziemy również kawiarnię, w której można bitcoinami płacić. W ostatnim czasie do grona firm honorujących tę walutę dołączył serwis Expedia, jeden z gigantów w branży usług turystycznych. Oznacza to w praktyce, że turyści będą mogli od teraz zapłacić za wymarzone podróże tą właśnie wirtualną walutą.

Bitcoin jest coraz popularniejszą jednostką płatniczą na świecie (źródło grafiki: Pinterest)
Bitcoin jest coraz popularniejszą jednostką płatniczą na świecie (źródło grafiki: Pinterest)

Ponadto notowania BTC będzie można sprawdzać na stronach Google i Yahoo, co można uznać za przełomowy moment, bowiem ta do niedawna zupełnie nowa i nieznana waluta znajdzie się w jednym szeregu z całą resztą tradycyjnych. Fani i posiadacze BTC czekają z niecierpliwością na wprowadzenie możliwości płacenia bitcoinami na platformach PayPal i eBay. Mimo tak szybko rosnącej popularności tej konkretnej waluty wirtualnej, wiele instytucji nie myśli nawet o jej uznaniu, ponieważ związane są z nią dość duże kontrowersje. Nie można na przykład w żaden sposób określić, czy waluta została opłacona pieniędzmi ze źródła legalnego, czy też nie. Inwestorzy, którzy chcą zakupić bitcoiny, muszą więc pamiętać i liczyć się z tym, że nabyta przez nich waluta mogła wcześniej zostać kupiona za pieniądze pochodzące z nielegalnych źródeł – w skrajnych przypadkach z handlu narkotykami czy na przykład działalności terrorystycznej. BTC mogą być doskonałym sposobem na pranie brudnych pieniędzy i nigdy nie uzyskamy gwarancji, że dana moneta nie brała w takim procederze udziału.

Mimo wszystko waluta ta staje się coraz bardziej popularna, a wielu analityków podkreśla, że jej zasięg będzie się stopniowo rozszerzał. Wiadomości dotyczące kolejnych instytucji decydujących się honorować BTC pojawiają się coraz częściej. Duża część takich newsów dotyczy firm z branży e-commerce, które dopuszczają możliwość dokonywania płatności wirtualną walutą. Niestety, musimy jednak pamiętać o tym, że ilość BTC jest ograniczona, więc kiedy wreszcie zostaną odkryte ostatnie wirtualne monety, pula zostanie zamknięta. Nie ma jednak powodów do obaw: możemy już teraz znaleźć wielu następców bitcoinów, a sama moda na wirtualną walutę dopiero się rozpoczyna. Kto wie, jaką przyszłość walutową przyniosą nam najbliższe dziesięciolecia…

Sprawdź również:  Jakie inwestycje budowlane w 2016 roku oceniono najlepiej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.