Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Informacje biznesowo - ekonomiczne Inwestycje w przyszłość

Komu opłaci się zainwestować w szkolenia handlowe?

Wydaje się, że sprawa jest prosta, i niejako zdefiniowana w swojej samej nazwie – szkolenia handlowe to inwestycja dla handlowców. Instynktowną odpowiedzią na tytułowe pytanie byłoby opisanie typowej sytuacji: firma zajmująca się sprzedażą zatrudnia sprzedawców, czy też jak się obecnie ładnie nazywa jedno z najbardziej pożądanych stanowisk na rynku pracy, przedstawicieli handlowych. I właściwie jest to odpowiedź trafna, a wręcz – najlepsza. To, o czym często zapomina opinia publiczna, to fakt, że różnego rodzaju „handel” dotyczy znacznie większej ilości firm i stanowisk, niż by się wydawało na pierwszy rzut oka, a choć takie szkolenie jest być może najważniejsze dla przedstawicieli handlowych, to może być przydatną inwestycją także dla wielu osób, które mają na wizytówce co innego pod nazwiskiem.

Szkolenia dla handlowców

 

Wielu przedsiębiorców nie chce brać udziału w szkoleniach z powodu swojej dumy – są przekonani, że bez nauki wiedzą, co trzeba zrobić, jak mówić, jak podejść do człowieka. Dobre szkolenia często opierają się na umiejętności dostrzeżenia własnych błędów sprzedażowych, które mogą często niweczyć najlepszą wydajność w zarządzaniu pracą firmy. Także „wolni strzelcy”, tzw. specjaliści – często de facto jednoosobowe firmy – mogą w perspektywie czasu znacznie zyskać dzięki szkoleniom, które pomogą im rozmawiać z klientem, lepiej zaspokoić jego potrzeby, oraz pozyskiwać nowych. Najlepszy ślusarz w mieście może przegrywać konkurencję z innymi, jeśli nie będzie „przy okazji” przynajmniej niezłym handlowcem.

 

Tak naprawdę, to dopiero początek wyliczanki, którą można by rozwijać dalej w kierunku coraz większej ilości zawodów, w których w ten czy inny sposób prowadzimy jakąś „grę”, w której chcemy zaspokoić potrzeby i swoje, i drugiej strony, mając z tego materialny lub niematerialny zysk (szkolenia handlowe czasem pokazują handlowanie właśnie jako grę, jak np. to: http://kontraktosh.pl/nasze-programy/handlowanie-to-gra/). Co więcej, można łatwo zobaczyć, że również w życiu prywatnym takie szkolenie może sprawić, że będziemy z większym dystansem patrzeć na pewne relacje i łatwiej dochodzić do swoich celów. A wydanie pewnej kwoty na lepsze życie prywatne to przecież najlepsza inwestycja.

Sprawdź również:  Jak podnieść kwalifikacje na własną rękę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.