Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie Pieniądze

Inwestowanie w złoto – to się opłaca!

Złoto od wieków jest kruszcem, którego posiadanie świadczy o bogactwie i pewnej stabilizacji finansowej. W czasach kryzysu, kiedy lokowanie pieniędzy w banku nie jest już tak opłacalne, wiele osób inwestuje swoje oszczędności w złoto z kilku powodów. Po pierwsze, nie poddaje się inflacji, po drugie, jest akceptowalnym środkiem płatniczym na całej kuli ziemskiej, po trzecie, jest wciąż towarem deficytowym, dlatego jego wartość nie będzie drastycznie spadać, po czwarte, złoto jest wolne od podatku od darowizny. Dlatego jeszcze złoto się nadal opłaca?

źródło: źródło: https://pixabay.com/
źródło: źródło: https://pixabay.com/

Zyskowna lokata pieniędzy

Prawdą jest, że na złocie można zarobić i to sporo. Wystarczy przyjrzeć się cenom tego kruszcu w ciągu kilku ostatnich lat, aby stwierdzić, że rosną jak grzyby po deszczu. Kiedy zdecydujemy się na inwestycję w złocie, możemy kupić je w sklepie w postaci monet lub sztabek lub po prostu za pomocą rachunku maklerskiego. Zdecydowanie bezpieczniej jest kupić złoto fizyczne w postaci markowych sztabek lub monet bulionowych. Nie warto lokować pieniędzy w złotej biżuterii, która ma zwykle niską próbę i kosztuje dużo więcej niż zawarte w niej złoto. Monety bulionowe to najlepsza opcja inwestowania w złoto. Na rynku dostaniemy następujące monety: Krugerrand, Maple Leaf, Suweren. Jeżeli chodzi o sztabki, to warto zdecydować się na zakup od światowych producentów, m.in. Heraeus, Umicore czy PAMP.

źródło: https://pixabay.com/
źródło: https://pixabay.com/

Gdzie kupić złoto i jak je przechowywać?

Złoto w postaci kruszcu można kupić w mennicach, sklepach internetowych, lombardach, zakładach złotniczych oraz na aukcjach. Trzeba być bardzo ostrożnym, bo oszuści są wszędzie. Złota nie kupujemy na Allego, ponieważ sklep ma swoje marże, zatem nie sposób uwierzyć to, że sprzedawca zarobi na towarze tańszym niż u innego. Ważne jest to, aby diler złota był firmą o ugruntowanej pozycji na rynku, cieszącą się pozytywnymi opiniami. Silną pozycję na rynku ma np. Mennica Wrocławska polecana ze względu na dobrą dostępność złota i dużą liczbę oddziałów w kraju.

Gdy jesteśmy już w posiadaniu złota, musimy znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. Najbezpieczniej będzie przechowywać je w tajnym miejscu na terenie naszego domu 😉 Warto zakupić sejf, ale będzie to dodatkowy wydatek. Wciąż popularne są „banki ziemi”, czyli po prostu zakopanie złota w ogródku. Można także zanieść złoto do banku i wykupić w nim skrytkę, choć uważa się, że złoto i srebro powinno trzymać się poza systemem bankowym.

Sprawdź również:  Zakłady pracy chronionej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.