Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

strategie inwestowania

Jak inwestować i zarządzać pieniędzmi

Inwestowanie pieniędzy to częściej sztuka, niż czysto matematyczna, bądź logiczna rozgrywka. Giełdowe spadki i wzrosty nieraz nie dają się ubrać we  wzory, a nawet najdogłębniejsza analiza nie potrafi wytłumaczyć zachowania inwestorów.

 

Warren Buffet

Source: poemjosh.blogspot.com via Cosmic on Pinterest

 

Nie oznacza to jednak, że w świecie finansów można poruszać się bez wcześniejszego merytorycznego przygotowania. Ci, którzy liczą na szybki i łatwy zarobek, często stają się ofiarą dla rekinów finansjery. Jak w takim razie przygotować się do przygody z inwestowaniem?

Jedną z odpowiedzi podsuwa nam Robert G. Hagstorm wiceprezes towarzystwa funduszy inwestycyjnych Legg Mason Capital Management, doradca inwestycyjny zarządzający jednym z funduszy Legg Masson, a także autor bestsellera opisującego jednego z największych współczesnych inwestorów giełdowych – Warrena Buffeta.

„Na sposób Warrena Buffeta”, gdyż taki tytuł nosi to dzieło, stara się odpowiedzieć na pytanie, co sprawia, iż Buffet jest inny niż wszyscy inwestorzy. Mimo, iż od 30 lat utrzymuje się w piątce najbogatszych ludzi świata, to twierdzi, iż model gry giełdowej posiada niezmienny od 50 lat, kiedy to zaczynał z niewielkim kapitałem.

Hagstorm w interesujący sposób opisuje, jak wyszukiwać okazje na rynku oraz jak zarządzać portfelem inwestycyjnym. Wykłada psychologię pieniądza, wykazując jakie najczęściej błędy zostają popełniane podczas gry na giełdzie, oraz przestrzega przed podążaniem za tłumem.

Autor nie omieszkał poprzeć swych opisów studiami przypadku, na które składają się analizy spółek, które stały się najlepszymi inwestycjami Warrena Buffeta.

Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto zainteresowany jest inwestowaniem na giełdzie, sytuacją rynków finansowych, czy postacią Warrena Buffeta.

Sprawdź również:  Podstawowe metody inwestowania w nieruchomości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.