Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie strategie inwestowania

Obligacje korporacyjne się opłacają

Jeśli chcemy podejść do tematu inwestowania ambitnie i zamiast kont oszczędnościowych czy lokat bankowych zdecydować się na bardziej skomplikowane formy zarabiania, możemy zastanowić się nad akcjami i obligacjami – przy czym warto pamiętać, że pierwsza wymieniona forma inwestowania należy do najbardziej agresywnych i ryzykownych. Inaczej mówiąc możemy wiele zyskać, ale też wiele stracić. Początkujący inwestorzy powinni zdecydować się na bardziej pewne formy zysku, jak również, co jest zawsze ważne w inwestowaniu, zdywersyfikować odpowiednio swój portfel, czyli inwestować tak, by ryzyko było bardzo zróżnicowane.

Obligacje korporacyjne to pewny zysk (źródło: Pinterest)
Obligacje korporacyjne to pewny zysk (źródło: Pinterest)

Wielu doświadczonych inwestorów w ostatnim czasie pozytywnie wypowiada się o obligacjach korporacyjnych, stają się one bowiem coraz bardziej popularne wśród zwykłych inwestorów detalicznych. Zdobyły już dużą popularność na świecie, a to dzięki połączeniu w sobie cech lokat i inwestycji w akcje, czyli przewidywalności wyniku inwestycji i jej wysokości. Obligacje są swoistą formą długu zaciąganego przez przedsiębiorstwa. Te, emitując obligacje, ustalają z góry dzień ich wykupu, dni płatności odsetek oraz wysokość oprocentowania. Ponieważ wysokość oprocentowania i cena są znane od samego początku, można obliczyć dochody z inwestycji w takie obligacje. Podstawową zaletą obligacji przedsiębiorstw jest możliwość osiągnięcia całkiem sporych zysków przy stosunkowo niskim ryzyku. Możemy dzięki nim zarobić więcej niż na lokatach czy nawet funduszach inwestycyjnych.

Większe zyski mogą nam przynieść jedynie inwestycje w akcje, jednak te zawsze były, są i będą dużo bardziej ryzykowne. Decydując się na zakup obligacji korporacyjnych z kolei możemy zarobić nie tylko na odsetkach, ale również na różnicy między ceną wykupu a późniejszej sprzedaży. Dla wielu mniej zamożnych inwestorów możliwy jest ich zakup jedynie na rynku wtórnym, ponieważ na pierwotnym musimy mieć co najmniej 10 000 złotych, aby rozpocząć inwestowanie. Jeśli poszukujemy specjalistycznej wiedzy odnośnie tej formy inwestowania, znajdziemy bez problemu strony dedykowane temu tematowi – pozostaje jedynie zaryzykować i odważyć się inwestować zgodnie z obowiązującym trendem.

Sprawdź również:  Dobre alkohole – tylko hobby czy inwestycja?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.