Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestowanie strategie inwestowania

Ucz się, ucz. Amazon sam cię znajdzie

Raz na czas w mediach pojawia się informacja, że wielka zachodnia firma otwiera swoje przedstawicielstwo w Polsce. Informacja taka wiąże się z nadzieją na powstanie wielu nowych miejsc pracy. Pod koniec września media obiegła informacja o tym, że amerykański gigant e-commerce Amazon.com zatrudni w Polsce 6 tys. osób. „Puls Biznesu” ustalił, że w okolicy Wrocławia i w Poznaniu mają stanąć 3 olbrzymie centra logistyczne spółki, które ruszą w 2014 r. Planowane są także dwa centra w Czechach. Liczba osób, które obiecuje zatrudnić handlowy potentat w Polsce i Czechach jest imponująca: blisko 15 tysięcy na stałe oraz dodatkowe 9 tysięcy w sezonie przedświątecznym.

amazon-logo
Źródło: Pinterest

Polacy szybko odnajdują się w trybach wielkich korporacji i chętnie pracują dla przedsiębiorstw zachodnich. Kultura pracy bywa tu znacznie wyższa niż w firmach rodzimych, a system świadczeń pracowniczych (social) jest sensowniejszy, spójniejszy i przyjaźniejszy.

Wobec coraz częściej inwestujących w Polsce zachodnich firm warto mieć na uwadze fakt, że nasza inwestycja w dobre wykształcenie i zdobycie doświadczenia, nie jest inwestycją chybioną. W ogóle myśląc o inwestowaniu w przyszłość, powinniśmy brać pod uwagę nie tylko zabezpieczenie finansowe, ale także – a może przede wszystkim – zdobycie takiego wykształcenia, które uczyni nas pracownikiem łatwo przekwalifikowującym się, prędko zdobywającym nowe umiejętności i łatwo budującym wokół siebie siatkę ludzi, z którymi można potencjalnie współpracować i wymieniać się informacjami o ofertach pracy.

Teraz Amazon, kto wie, co będzie dalej…

Sprawdź również:  Polisa Aegon - Program Swobodnego Inwestowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.