Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Inwestycje w przyszłość

Jak podnieść kwalifikacje na własną rękę

Aby rozpocząć swoją karierę w świecie biznesu, nie bez znaczenia będzie znalezienie zatrudnienia, odpowiadającego naszym predyspozycjom. Konkurencja na rynku pracy za sprawą otwarcia globalnego rynku usług zaostrza się co rok, nie poprawia sytuacji poszukujących pracy raptownie postępujący rozwój nowych technologii. Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na godziwe zatrudnienie, musimy zainwestować w siebie. W końcu nie myli się przysłowie – kto stoi ten się cofa. Co możemy zrobić by na własną rękę podnieść swoje kwalifikacje?

businessman-607831_640
Inwestycje w szkolenia zwrócą się każdemu. Źródło grafiki: Pixabay.

Jeżeli chcemy podnieść swoje kompetencje, mamy do dyspozycji cały przekrój możliwości. Pierwszym sposobem będą oczywiście szkolenia organizowane przez PUP – Powiatowy Urząd Pracy. W założeniu mają aktywizować osoby poszukujące pracy, jednak ich masowość dość często nie przekłada się na konkretne profity. Nie oznacza to, że nie należy z nich korzystać, pamiętajmy tylko o ich zakresie.

Drugą opcją będzie klasyczne wykształcenie akademickie, dostępne nawet jeśli nie jesteśmy zapisany na kierunek związany z naszymi predyspozycjami. Uniwersytety i uczelnie techniczne organizują cały przekrój otwartych wykładów, podczas których posiądziemy dodatkowe zdolności. Jako wolny słuchacz co prawda nie otrzymamy poświadczeń, które zatwierdzą nasze dodatkowe zdolności, jednak każda wiedza będzie w tym wypadku wartością dodaną.

Nie inaczej ma się sprawa z całym przekrojem szkoleń organizowanych przez firmy, grupy szkoleniowe czy instytuty biznesowe. Warto zainwestować środki w takie spotkania, ponieważ w przeważającej większości odpowiadają za nie i uczestniczą w nich praktycy, którzy na pewno podzielą się użyteczną wiedzą i konkretnymi umiejętnościami. Szkolenia otwarte, choćby te organizowane przez Grupę Kontrakt OSH to idealny sposób na poznanie prawdziwych technik i umiejętności.

Nie zapomnijmy o przepastnej skarbnicy wiedzy zawartej w sieci Internet. Pamiętajmy tylko, że cyfrowe kursy różnią się jakością, dlatego ufajmy raczej tym, za którymi stoją poważane instytucje.

Sprawdź również:  Ogrzewanie domu: jak zaoszczędzić na kluczowej pozycji w budżecie

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.