Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Oszczędzanie i inwestowanie

Moda na oszczędzanie

Wielu z nas z pewnością pamięta z dzieciństwa akcje zbierania pieniędzy w SKO. Było to nawet ekscytujące – sprawdzać ile już mamy oszczędności i czy możemy za nie kupić jakiś wymarzony drobiazg. Oczywiście każdy miał też w domu świnkę-skarbonkę albo po prostu skarbonkę w kształcie drewnianego domku, ula czy jakimkolwiek innym. Oszczędzanie było wtedy czymś zupełnie naturalnym i szkoda, że ten trend stopniowo zanikł.

Sztuki oszczędzania warto i trzeba się uczyć (źródło grafiki: Pinterest)
Sztuki oszczędzania warto i trzeba się uczyć (źródło grafiki: Pinterest)

Na szczęście obecnie do oszczędzania namawiają nas banki. Pierwszym z nich jest ING, który przekonuje, że oszczędzania można się nauczyć. Wszystko w ramach trwającej kampanii konta oszczędnościowego tego banku. Aplikacja do nauki oszczędzania nazywa się „Program 21 dni” i zawiera porady i praktyczne przykłady pomagające w wypracowaniu nawyku systematycznego oszczędzania. Co ciekawe, w programie mają swój udział popularni blogerzy, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi sztuki oszczędzania w różnych obszarach życia. Nazwa programu wzięła się od założenia, że właśnie 21 dni wystarczy, aby robiąc coś regularnie wykształcić w sobie nawyk. Dlatego też w stworzonej specjalnie aplikacji mamy możliwość odkładania każdego dnia wirtualnych pieniędzy.

Naszą nagrodą za wykonanie zadania przez ten określony czas jest kod na 21 filmów w VOD. Wystarczy tylko regularnie, każdego dnia, odkładać wirtualne pieniądze. Może się to wydawać banalnym zadaniem ale w rzeczywistości bardzo trudno jest regularnie wykonywać jakiekolwiek czynności przez taki okres czasu. Blogerzy, którzy zostali zaproszeni do programu to: Monika Mikowska z jestem.mobi, Maciej Gis z Autokult.pl, Wojciech Boczoń z Bankier.pl oraz Grzegorz Marczak z Antyweb.pl i Patryk Świątek z Paragonzpodróży.pl. To już kolejny tego typu program ING Banku Śląskiego skierowany do internautów, w którym nie tylko dowiemy się, że warto oszczędzać, ale również dostaniemy konkretne rady i narzędzia, które nam w tym pomogą.

Meritum Bank z kolei stworzył swój blog o oszczędzaniu. Tworzony jest przez osiemnastu pracowników banku i w lutym obchodzi swoje pierwsze urodziny. Autorzy opublikowali już ponad 100 artykułów, a ich blog odwiedzany jest przez tysiące czytelników i w tym roku dostał się do finału konkursu Blog Roku 2013. Tematem przewodnim jest oszczędzanie: pieniędzy, czasu, nerwów. Teksty publikowane są w następujących kategoriach: innowacje, mobilnie i oszczędnie, oszczędna firma oraz twoje oszczędzanie. Autorzy przekonują swoich czytelników, że oszczędzanie nie jest trudne i wystarczy jedynie zmienić swoje przyzwyczajenia. Ponadto inny sposób myślenia i kreatywne podejście do wielu spraw, połączone często z dobrą zabawą, pozwalają na zmniejszenie naszych wydatków. Może w takim razie czas spróbować uczyć się oszczędzania i przestać narzekać, że nie mamy na to odpowiednich funduszy. Pewien Amerykanin odkładając każdego dnia jednego dolara dorobił się na starość fortuny…

Sprawdź również:  Ustawa o kredytach walutowych i jej zmiany – skutki dla banków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.