Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

Pieniądze

Jak przygotować się do świąt? Oto domowy planer!

Do Świąt Bożego Narodzenia zostało 20 dni, zatem najwyższy czas zabrać się za przygotowania. Nie ma sensu zostawiać wszystkiego na potem, bo wcześniejsze planowane i szykowanie wyjdzie nam na  dobre, a Wigilię spędzimy w spokoju, radości i celebrowaniu chwili wraz z rodziną. Aby do wigilijnego stołu usiąść bez wyrzutów sumienia, że coś poszło nie tak, warto już dziś przygotować świąteczny planer i działać według niego. Jak przygotować się do świąt (więcej), aby nie zwariować i nie być umęczonym? Poniżej harmonogram obowiązków.

3 tygodnie do świąt

Jeżeli do tej pory nie posprzątaliście generalnie mieszkania i nie macie czasu na czyszczenie dywanów, mycie okien, pranie firanek i czyszczenie domowej zastawy, to nie wpadajcie w panikę! Część czynności warto sobie odpuścić. Dywan i firanki zawsze możemy zawieść do pralni. Nie da się zrobić wszystkiego, szczególnie gdy pracujemy na etacie, prowadzimy firmę i mamy dzieci.

Na początku grudnia warto spisać pomysły na prezenty i zrobić pierwsze zakupy. Gdy prezenty będziemy mieli za sobą, o wiele łatwiej będzie skupić się na innych zadaniach, takich jak planowanie wydatków na zakupy, lista produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania Wigilii.

W tym czasie warto także zrobić przegląd dekoracji świątecznych – być może trzeba będzie kupić nowe bombki choinkowe i lampki, bo nie wszystkie działają.

niebieska bombka z brokatowym wzorem w otoczeniu jodłowej gałązki

2 tygodnie do świąt

To dobry moment na ustalenie świątecznego menu i wybranie się na zakupy. Na tym etapie należy przemyśleć dokładnie potrawy wigilijne. Ile dań planujesz przygotować w tym roku? Może warto podzielić się obowiązkiem gotowania z innymi uczestnikami wigilii. Znacznie łatwiej będzie, gdy każdy przyniesie coś ze sobą. To odpowiedni czas na pieczenie pierników i dekorowanie mieszkania.  W tym okresie można już ubrać choinkę i wykonać stoik świąteczny, jeżeli wiemy, że przed świętami nie będzie na to czasu.

Sprawdź również:  Kupony Sodexo

widok z góry narzędzie biurowych tablet z kalendarzem, notes i długopis oraz widoczna klawiatura od pomputera potrzebnych do tego jak się przygotować do świąt

1 tydzień do świąt

To najlepszy czas na pieczenie ciast i przygotowywanie dań na wigilijny stół. Nie zapomnijmy o wysłaniu kartek świątecznych i zapakowaniu prezentów. Gdy potrawy będę gotowe, warto zająć się prasowaniem obrusu i wyczyszczeniem sztućców świątecznych. Warto przejrzeć listę i sprawdzić, czy kupiliśmy wszystkie prezenty. Być może trzeba będzie udać się do sklepu po brakujące produkty. Lepiej unikać galerii i dużych centrów handlowych, bo w tych miejscach stracimy sporo czasu w kolejce po produkty.

Jeżeli będziecie działać zgodnie z planerem świątecznym, uda się wam bezstresowo i spokojnie przygotować do świąt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.