Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

bankowość internetowa Konta bankowe Oszczędzanie i inwestowanie

Portmonetka IKO dla dzieci, czyli edukacja finansowa dla najmłodszych

PKO Bank Polski postanowił dać dostęp do swojej portmonetki IKO najmłodszym, czyli dzieciom poniżej 13. roku życia. Bank ten posiada w swojej ofercie produkty skierowane do dzieci i bardzo ciekawy serwis internetowy Junior. Został on przygotowany specjalnie dla najmłodszych odbiorców, więc jest łatwy w obsłudze i bardzo kolorowy. Rodzice, którzy zdecydowali się założyć swoim pociechom rachunek w banku PKO, mogą liczyć na brak opłat za jego prowadzenie, korzystne oprocentowanie czy też ciekawe materiały edukacyjne przygotowane specjalnie dla ich pociech.

Warto się uczyć oszczędzania od najmłodszych lat (źródło grafiki: Pinterest)
Warto się uczyć oszczędzania od najmłodszych lat (źródło grafiki: Pinterest)

Bank reklamuje Junior jako nowoczesny i przyjazny najmłodszym internetowy serwis transakcyjny, który jest dodatkowo wzbogacony o funkcje wspierające edukację finansową i rozwój postawy przedsiębiorczej dziecka. I rzeczywiście: dziecko po zalogowaniu się ma na przykład możliwość tworzenia swoich wirtualnych skarbonek, do których przelewane są pieniądze trafiające na konto. W ten sposób najmłodsi mogą przeznaczać swoje oszczędności na konkretne, wybrane przez siebie cele, stale monitorując ilość zebranych środków. Funkcje takie przywodzą na myśl książeczki SKO z dawnych lat. Zresztą, co ciekawe, PKO Bank Polski kontynuuje ten znany wszystkim program oszczędzania. Dedykowany jest mu specjalny serwis internetowy.

Ponadto bank oferuje w ramach programu rachunku nie tylko dla najmłodszych, ale też dla szkół i rad rodziców. W ramach akcji mającej propagować oszczędzanie nauczyciele, rodzice i uczniowie otrzymują specjalne materiały edukacyjne. To niezwykłe, że ten największy, najstarszy i najbardziej rozpoznawany w Polsce program edukacji finansowej nadal funkcjonuje i to w formie tak odpowiedniej dla współczesnych czasów i potrzeb najmłodszych użytkowników. Nic dziwnego, że w ramach swojej działalności dla tej szczególnej grupy klientów, jakimi są dzieci poniżej 13. roku życia, PKO Bank Polski postanowił udostępnić swoją sztandarową aplikację IKO.

Rozpoczęcie korzystania z niej jest możliwe, kiedy rodzic zainstaluje aplikację na telefonie dziecka i zarejestruje ją w serwisie portmonetka.pkobp.pl, zaznaczając, że korzysta z niej dziecko. Jest to ważny krok, ponieważ dzięki temu aktywowany jest dzienny limit operacji w wysokości 150 zł, który ogranicza kwotę transakcji dokonywanych przez dziecko. Rodzic ma również możliwość kontroli wydatków dziecka, jeśli zarejestruje się we wspomnianym serwisie. Zasilenie portmonetki IKO jest możliwe poprzez wpłatę w oddziale, dokonanie przelewu na jej rachunek, z banku PKO bądź innego, jak również poprzez przelew na numer telefonu od innego posiadacza IKO. Telefonem z IKO można obecnie zapłacić w 68 000 terminali płatniczych w całej Polsce. Aplikacja ta umożliwia również wypłatę z ponad 6000 bankomatów oraz dokonywanie zakupów w ponad 8000 sklepów internetowych.

Sprawdź również:  O czym powinniśmy pamiętać korzystając z e-bankowości?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.