Portmonetka IKO dla dzieci, czyli edukacja finansowa dla najmłodszych
PKO Bank Polski postanowił dać dostęp do swojej portmonetki IKO najmłodszym, czyli dzieciom poniżej 13. roku życia. Bank ten posiada w swojej ofercie produkty skierowane do dzieci i bardzo ciekawy serwis internetowy Junior. Został on przygotowany specjalnie dla najmłodszych odbiorców, więc jest łatwy w obsłudze i bardzo kolorowy. Rodzice, którzy zdecydowali się założyć swoim pociechom rachunek w banku PKO, mogą liczyć na brak opłat za jego prowadzenie, korzystne oprocentowanie czy też ciekawe materiały edukacyjne przygotowane specjalnie dla ich pociech.
Bank reklamuje Junior jako nowoczesny i przyjazny najmłodszym internetowy serwis transakcyjny, który jest dodatkowo wzbogacony o funkcje wspierające edukację finansową i rozwój postawy przedsiębiorczej dziecka. I rzeczywiście: dziecko po zalogowaniu się ma na przykład możliwość tworzenia swoich wirtualnych skarbonek, do których przelewane są pieniądze trafiające na konto. W ten sposób najmłodsi mogą przeznaczać swoje oszczędności na konkretne, wybrane przez siebie cele, stale monitorując ilość zebranych środków. Funkcje takie przywodzą na myśl książeczki SKO z dawnych lat. Zresztą, co ciekawe, PKO Bank Polski kontynuuje ten znany wszystkim program oszczędzania. Dedykowany jest mu specjalny serwis internetowy.
Ponadto bank oferuje w ramach programu rachunku nie tylko dla najmłodszych, ale też dla szkół i rad rodziców. W ramach akcji mającej propagować oszczędzanie nauczyciele, rodzice i uczniowie otrzymują specjalne materiały edukacyjne. To niezwykłe, że ten największy, najstarszy i najbardziej rozpoznawany w Polsce program edukacji finansowej nadal funkcjonuje i to w formie tak odpowiedniej dla współczesnych czasów i potrzeb najmłodszych użytkowników. Nic dziwnego, że w ramach swojej działalności dla tej szczególnej grupy klientów, jakimi są dzieci poniżej 13. roku życia, PKO Bank Polski postanowił udostępnić swoją sztandarową aplikację IKO.
Rozpoczęcie korzystania z niej jest możliwe, kiedy rodzic zainstaluje aplikację na telefonie dziecka i zarejestruje ją w serwisie portmonetka.pkobp.pl, zaznaczając, że korzysta z niej dziecko. Jest to ważny krok, ponieważ dzięki temu aktywowany jest dzienny limit operacji w wysokości 150 zł, który ogranicza kwotę transakcji dokonywanych przez dziecko. Rodzic ma również możliwość kontroli wydatków dziecka, jeśli zarejestruje się we wspomnianym serwisie. Zasilenie portmonetki IKO jest możliwe poprzez wpłatę w oddziale, dokonanie przelewu na jej rachunek, z banku PKO bądź innego, jak również poprzez przelew na numer telefonu od innego posiadacza IKO. Telefonem z IKO można obecnie zapłacić w 68 000 terminali płatniczych w całej Polsce. Aplikacja ta umożliwia również wypłatę z ponad 6000 bankomatów oraz dokonywanie zakupów w ponad 8000 sklepów internetowych.