Inwestujemy w przyszłość

Wszystko o finansach.

księgowość w pigułce

Elektroniczny obieg faktur

efaktura

E-faktura jest obecnie zjawiskiem, które z dnia na dzień staje się coraz bardziej popularne i coraz bardziej pożądane. Tak naprawdę co drugi już Polak decyduje się na fakturę elektroniczną. Jeszcze moment, a na dobre wyprze ona z rynku tradycyjną fakturę papierową i stanie się normą. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem wydatki związane z wdrożeniem elektronicznej faktury są bardzo niewielkie, a ona sama niesie za sobą same zalety. Jest łatwa w dostępnie, a także ekologiczna – przyjazna środowisku naturalnemu.

Jakie jeszcze atuty kryje w sobie elektroniczny obieg faktur? Na pewno pozwala zyskać czas. Aby ją zapłacić, potrzebujemy zazwyczaj jednego kliknięcia myszką (ewentualnie dwóch) i gotowe! W przypadku faktury papierowej, tych kroków potrzebowalibyśmy nieco więcej. Poza tym, e-faktura sprawia, że żadne płatności nas nie zaskakują. Szybciej dowiadujemy się o terminie zapłaty, jak również o wysokości poszczególnych opłat za poszczególne usługi. Co za tym idzie, elektroniczna faktura pozwala nam na prostsze i jaśniejsze zarządzanie domowymi finansami. Ważne jest także to, że dzięki niej nie musimy „bawić się” w kolekcjonerów makulatury, gdyż wszystko mamy zarchiwizowane na twardym dysku komputera. Zyskujemy i miejsce i porządek. Czyż nie brzmi to kusząco?

Również samym firmom elektroniczny obieg faktur daje wiele korzyści. Do głównych możemy zaliczyć bez wątpienia zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności firmy oraz dobry wpływ na status marketingowy przedsiębiorstwa. Pracownicy danej firmy, zamiast tracić czas w kolejkach na poczcie, aby wysłać fakturę, mogą spokojnie zająć się innymi obowiązkami. Co więcej, tego typu uproszczenie procesów związanych z przetwarzaniem e-dokumentów wpływa tylko na efektywność firmy lub przedsiębiorstwa. Flow4you.pl to innowacyjna platforma internetowa, dzięki której można wystawiać faktury, wysyłać je do kontrahentów i archiwizować – sprawny obieg dokumentów księgowych to podstawa prawidłowego funkcjonowania firmy (zobacz elektroniczny obieg faktur Flow 4 you).

Sprawdź również:  Odliczenie od podatku darowizny

Podsumowując – z elektronicznej faktury korzyści czerpią zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. Korzyści czerpie też środowisko naturalne. Przy takim obrocie sprawy i tylu zaletach nie sposób się nie domyślić, że za chwilę e-faktura wyśle do lamusa fakturę papierową. W końcu my współcześni tak bardzo cenimy sobie proste i wygodne rozwiązania, które podnoszą jakość naszego codziennego życia… rej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.